Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson Stylus sx215 - paski na wydrukach

Giks9 02 Sep 2010 20:20 6068 4
 • #1
  Giks9
  Level 2  
  Witam!
  Właśnie kupiłem urządzenie wielofunkcyjne Epson sx215. Przy wydruku pojawiają się poziome paski co jakiś 1cm. Wydają się one jakby składały się z trzech cieniutkich każdy. Wygląda to tak:
  Epson Stylus sx215 - paski na wydrukach
  W obsłudze technicznej jest napisane by w takim przypadku użyć opcji "czyszczenie głowicy". No i tak robiłem, nawet kilkakrotnie, robiłem także wyrównywanie głowicy ale nic to nie daje. Co mam zrobić?
 • #2
  cignacy
  Level 11  
  Prawdopodobnie zatkane lub uszkodzone trzy dysze głowicy drukującej. Ważne czy drukarka była kupiona z pustą głowicą. Jeżeli była wcześniej uruchamiana w sklepie to mogą być bardzo zaschnięte (u mnie "puściły" po jedenastu czyszczeniach). Jeżeli urządzenie było zapakowane fabrycznie (bez śladów rozpakowywania) to dysze są uszkodzone - pozostaje zwrot lub serwis.
 • #3
  endriuf
  Printers specialist
  Przytkana głowica. Podobny objaw widziałem u mojego znajomego, również w nowym sprzęcie wyjętym z pudełka. Reklamuj urządzenie.
 • #4
  Giks9
  Level 2  
  Ja już z jakieś 7 razy czyściłem od tego aż skończył mi się czarny tusz. Miałem zamienniki i w momencie gdy czarny się skończył drukarka pokazuje by wymienić i zaraz, że nie rozpoznaje ani jednego, a wcześniej rozpoznawała. Czy jak wymienię ten czarny to będzie ok? Z tymi chipami to też jest głupio wyjąłem ten tusz potrząsłem i słychać jak jeszcze pluska ale chip wie lepiej...
 • #5
  endriuf
  Printers specialist
  Jeśli założyłeś zamienniki to masz odpowiedź na swoje problemy. Załóż oryginalne tusze i reklamuj urządzenie. Może się uda. Jak nie, oddaj do serwisu, może uda się udrożnić głowicę.