Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Clio - wolno spadające obroty silnika po puszczeniu gazu

Areek2 02 Wrz 2010 20:25 3947 2
  • #1 02 Wrz 2010 20:25
    Areek2
    Poziom 21  

Witam!
    Posiadam Renault Clio 1.2 1994r.
    I z nim kilka problemów.

1.
    Gdy mam na luzie (lub na biegu i ze sprzęgłem - dokładnie nie pamiętam, wiem, że na postoju, ale to chyba nie ma większego znaczenia), dodam gazu, puszczę pedał, to obroty spadają przez jakieś 2-3 sekundy.

2.
    Gdy ruszam lub zmieniam bieg na drugi, to czasami szarpie. Gdy ruszam delikatnie, to wszystko jest w porządku. Dodam, że problem nie występuje przy zmianie na wyższy bieg.

Czy ten typ tak ma, czy coś jest nie tak??

0 2
  • #2 03 Wrz 2010 01:30
    Matyja1982
    Poziom 10  

Witam Z tymi obrotami wolno spadającymi to może być linka łącząca pedał gazu z przepustnicą. Może zaciera się linka w pancerzu i to powoduje zbyt wolne spadanie obrotów po puszczeniu pedału przyśpieszenia. Albo sprężyna w przepustnicy jest już trochę rozciągnięta i słabo odbija. Spróbuj w pancerz linki gazu wpuścić trochę jakiegoś spreja, w rodzaju WD40 i kilka razy nacisnąć pedał gazu. Gdy już rozpuszczalnik odparuje z WD40, zapuść kilkanaście krople jakiegoś czystego oleju w pancerz linki i znowu poruszaj pedałem gazu. Może taka prosta operacja coś pomoże. Pozdrawiam

0
  • #3 15 Wrz 2010 09:50
    Stefania Pilot
    Poziom 9  

Nie przesądzam, ale głównym powodem wolnego opadania obrotów jest zużyty silnik - mała kompresja

0