Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw 5.1 ze sprzętowym dekoderem.

gruby33 02 Wrz 2010 22:28 1503 7
  • #1 02 Wrz 2010 22:28
    gruby33
    Poziom 18  

Witam. Potrzebuję kino domowe lub głośniki 5.1, które będą posiadały sprzętowy dekoder dźwięku 5.1 wejście optyczne. Zestaw głównie do konsoli X360 (dźwięk 5.1 idzie z nej uzyskać tylko przez kabel optyczny i właśnie sprzęt musi wpierać sprzętowe dekodowanie dźwięku). Czasem też będą służyły do słuchania muzyki i filmów. Nie potrzeba mi jakiś hiper odtwarzaczy DVD czy innych bo DVD mam.
    Głośniki też aby najlepiej były małej wielkości (nie stojące) bo ich nigdzie dobrze nie ustawię.
    Na oku mam jak na razie zestaw Logitech Z-5500. Cenowo stoję do 1100zł.

0 7
  • #2 04 Wrz 2010 10:58
    gruby33
    Poziom 18  

Hmm no nikt się nie zna na kinach domowych i zestawach 5.1 :P

W oko wpadł mi jeszcze Samsung HT-C553. Co o nim sądzicie? Widział ktoś jak gra? Bo cenowo tańszy od Z-5500 o prawie 200zł.

0
  • #3 05 Wrz 2010 01:03
    DROPKICK
    Poziom 13  

Słyszałem ten model SAMSUNGA o którym mówisz i model wyższy z 4 stojącymi kolumnami, jak dla mnie Logitech sprawuje się znacznie lepiej. Zresztą biorąc pod uwagę modele kin domowych całych gotowych zestawów z DVD, czyli coś takiego jak te SAMSUNGI to nie słyszałem nic lepszego od tego Logitecha, a moja kobieta pracuje w sklepie z takim sprzętem i często sobie odsłuchuje każdy nowy model co przyjdzie na sklep.

0
  • #4 06 Wrz 2010 09:32
    gruby33
    Poziom 18  

Hmm więc chyba zrobię tak:
    Na allegro znalazłem dobry amplituner (tak mi się zdaje) JVC RX-5050B. Ma on DTS 24/96 i Dolby Digital Pro Logic II. Cena 330zł z wysyłką.
    Do tego mam w domu 2 kolumienki z dawnego kulowego modelu wieży Panasonic 100W (55RMS).
    Dokupię jakieś mniejsze na tył + centralkę i chyba będzie najlepiej.
    Tylko nie wiem co brać. Co myślicie teraz o Voice Kraft?
    Na głośniki 2 x tył + 1 x centralka mam maxs 300zł.

0
  • #5 28 Paź 2010 14:35
    elveez
    Poziom 10  

Polecam samsunga HT 5500 prosty w obsłudze, intuicyjne menu dość duża czystść dźwięku cena ok 1600 zł obsługa bluray

Ktoś wie jak w tym cudzie przywrócić działanie pilota bd/tv reciever? Żeby pilot zadziałał trzeba przytrzymać ten przycisk (zapala sie pd nim lampka) i dopiero pilot działa. Coś wcisnałem i żeby pilot działał musze za kazdym razem wciskać na 5 sek. ten przycisk.

0
  • #6 28 Paź 2010 21:14
    gruby33
    Poziom 18  

Mój temat jest prawie z przed 2 miesięcy. Już dawno kupiłem ten amplituner JVC. Dokupiłem na tył i centralkę Pinkbull Ramos + te moje przednie Panasoniki. I gra dobrze...
    Ty polecasz tego samsunga bo sam go pewnie kupiłeś.
    Niestety ja go słyszałem w sklepie i niestety nie jest on za ciekawy.
    Te Pinkbulle grają lepiej a koszt 3 głośników (tył i centralka) to 150zł.

0
  • #7 29 Paź 2010 14:20
    elveez
    Poziom 10  

I co w sklepie rozstawiono głosniki wg schemtu i przeprowadzono ich kalibracje mikrofonem stereofonicznym ? dekoder zawiera prologic II @ prolog 6

P.s jak temat nieaktualny to się o tym informuje. Pozdro.

0
  • #8 29 Paź 2010 14:53
    gruby33
    Poziom 18  

Nie, nie rozstawiono. Ale co to ma do rzeczy jak w porównaniu do zestawu, który można złożyć sobie samemu gra nie najlepiej.
    Chodzi mi o jakość dźwięku, który wydobywa się z tych głośników. Basu to ma tyle co kot napłakał. A przy od głoszeniu muzyki i filmu na 3/4 to pierdy niesamowite.
    Więc jak bym miał komuś to polecic aby kupił to bym się najpierw pochlastał.
    Za tą kasę można samemu skompletować porządne kino domowe.

P.S Mój JVC też ma ProLogic II i DTS96/24 i co z tego? A jego koszt to 300zł. I na pewno uciągnie sporo mocniejsze głośniki niż ten samsung...

0