Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BIOGAZOWNIA PRZEMYSŁOWA w budowie. Projekt mieszadła.

Oloo66 03 Wrz 2010 00:29 2770 6
  • #1 03 Wrz 2010 00:29
    Oloo66
    Poziom 13  

W projekcie biogazowni rolniczej znajduje się zbiornik o pojemności 1500m3 substratu. Wypełniony w 80% do pojemności ok. 1200m3. Średnica zbiornika to ok.19m, wysokość 6m. Typowe zbiorniki są przykryte elastyczną podwójną polimerową kopułą pokrytą PCV. Ta kopuła umożliwia utrzymanie stałego ciśnienia biogazu. W polskich warunkach przy długich zimach ucieczka ciepła przez taki namiot jest znaczna. Można zastosować płaski ocieplony szczelny dach, a poziom ciśnienia regulować inaczej. Wymagana temperatura w takim ogrzewanym zbiorniku to 38-42 st.C. I dochodzę do najważniejszej kwestii: MIESZANIE. Substrat jest w ponad 80% płynny, 70% to gnojowica. Musi być CIĄGLE i POWOLNIE mieszany. Nie można pompować pod ciśnieniem ponieważ to zabija kolonie bakteryjne. Pozostaje tylko powolne mieszanie. Są mieszadła pionowe (możliwe do zamontowania przy sztywnym dachu), poziome (przejście przez ścianę boczną zbiornika), zanurzeniowe (na trójnogach lub prowadnicach). Co zrobić, żeby dobrze namieszać zużywając mało ENERGII???

0 6
  • #2 03 Wrz 2010 16:16
    kaziowichura
    Poziom 14  

No nie wiem czy o to pytasz... ale możesz kupić silniki z motoreduktorami... np jak tu http://allegro.pl/motoreduktor-kolnierzowy-0-37kw-3obr-firmy-sew-i1197975671.html

(coś czuje każącą rękę moderacji nad sobą... lol no ale to przykład zresztą nim przeczyta to sie aukcja skończy)

370W i 3 obroty na minutę... Pewnie wolałbyś troche szybsze więc poszukaj innych w napędach

http://allegro.pl/listing.php/showcat?id=16995&order=p&p=3&change_view=1

Miałbyś małe zużycie prądu a duży moment.. chyba idealne ?

0
  • #3 04 Wrz 2010 02:37
    Oloo66
    Poziom 13  

Dziękuję, idealny kontakt z tym Kacperkiem do wykorzystania. Ciekawe czy z rodzajem mieszadła też pójdzie tak łatwo? Nie mogę podjąć żadnej decyzji - śrubowe, łopaty, choinka, pionowe, ukośne, poziome??? Wszystko ma plusy i minusy. Problem polega na tym, że to w sumie mieszanie wody.

0
  • #4 04 Wrz 2010 09:04
    kaziowichura
    Poziom 14  

ja bym się przyjżał temu jak to wygląda w gotowych biogazowniach

Link

0
  • #5 04 Wrz 2010 16:28
    Oloo66
    Poziom 13  

Wiem doskonale jak to wygląda w gotowych biogazowniach. BIOCONSTRUCT znam b. dobrze. Chodzi mi o świeże spojrzenie i nowe pomysły. Teraz jeszcze wszystko jest możliwe. Gdy ruszy budowa to będzie za późno na decyzje.

0
  • #6 11 Lip 2011 14:31
    majaITT
    Poziom 1  

Witam,

Czy nadal jest Pan zainteresowany mieszadłem?

Pozdrawiam,

0
  • #7 11 Lip 2011 14:45
    jerry1960
    Poziom 33  

Do takich mieszadeł polecam przekładnie NORD. Ewentualnie kontakt tu http://www.ekomontaz.com/ Projektują i produkują różne mieszadła do oczyszczalni Ścieków.

0