Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Regent 50-b1 - remont. Czy ma ktoś sprawdzony schemat?

03 Sep 2010 00:41 3657 3
    User removed account
    User removed account  
    Artur k.
    Admin of Audio group
    Pomysł z budowaniem elektroniki od nowa jest moim zdaniem nietrafiony.
    Koleżanka chce 60-70W mocy, a takiej mocy nie da się uzyskać z napięcia jakie dostarcza transformator (według schematu po wyprostowaniu 40V w spoczynku). Można co prawda próbować mostkować dwie monofoniczne końcówki mocy, tyle że wtedy prawdopodobnie transformator okaże się za słaby. Zgodnie ze schematem na uzwojeniu pierwotnym transformatora zastosowano bezpiecznik 400mA, co daje nam moc maksymalną ok. 90W.

Innymi słowy ze wzmacniacza zostałaby sama obudowa :D

Quote:
    Nie mam zielonego pojęcia od czego to zależy, ale brzmienie tego wzmacniacza - poprostu kosa - większość seryjnych konstrukcji poniżej 1,5 kpln się chowa.

Dlaczego zatem przerabiać, a nie naprawiać? :)
    Marek2006
    Level 29  
    Naprawiałem ostatnio taki wzmacniacz i po prostu doprowadziłem go do stanu używalności (a nawet bardzo dobrego stanu). Problem z przeróbką jest taki, że zaraz okaże się, że transformator jest za słaby albo głośnik. Koszty zaczną rosnąć i za tą cenę można kupić nowy wzmacniacz (i to z gwarancją).
    Proponuję to wyremontować i nie bawić się w modernizację. Wyremontowany wzmacniacz brzmi bardzo dobrze. Najważniejsze to sprawdzenie, czy głośnik jest sprawny.

Marek
  • Helpful post
    wojtekgrzybek
    Level 2  
    Witam zamieszczam tutaj schemat tego oto wzmacniacza z preampem i zasilaczem

Regent 50-b1 - remont. Czy ma ktoś sprawdzony schemat? Regent 50-b1 - remont. Czy ma ktoś sprawdzony schemat? Regent 50-b1 - remont. Czy ma ktoś sprawdzony schemat?