Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra G (silnik x16szr 99r 1.6 8v) check engine 2 błędy

bartazon 03 Wrz 2010 00:41 8853 6
  • #1 03 Wrz 2010 00:41
    bartazon
    Poziom 9  

Witam, od dość dawna borykam się z problemem w moim aucie otóż: po odpaleniu silnika i przejechaniu kilku km pojawia się kontrolka silnika samochód wchodzi w tryb awaryjny i nie pali na cylinder czego wynikiem jest tzw muł. Nieraz pomaga zatrzymanie się wyłączenie silnika i po ponownym odpaleniu zdarza się, że kontrolka nie zapali się i można jeździć z tydzień np i nic się nie stanie a czasem to nie pomaga w ogóle. Po podłączeniu do kompa pojawiają się dwa błędy:
    P0325
    P0607
    pierwszy związany z czujnikiem stukowym a drugi z modeułem czujnika z tego co pamiętam, wcześniej czujnik stukowy był wymieniony na nowy ponieważ występował ten sam błąd więc wymieniłem ale zawsze raz po raz kontrolka się zapalała. Szukam przyczyny powstania tych błędów i pomocy w rozwiązaniu problemu, bo tak jak auto cenie za bezawaryjność i przyjemną jazdę tak ta kontrolka silnika i problem z nią związany doprowadza mnie do szału. Wszyscy mechanicy i elektronicy z którymi miałem okazję sie spotkać nie potrafili mi do tej pory pomóc, a w ciemno sprawnych części nie chce wymieniać bo być może właśnie to będzie przyczyną - nie na tym to polega. Czytam dużo na temat opli i właśnie to forum i nie którzy z Was piszą że przyczyn może być wiele ale najczęściej pojawia się sterownik silnika. Po czym mam rozpoznać czy to właśnie on uległ uszkodzeniu i stąd te błędy. Może ktoś z Was byłby na tyle chętny mi pomóc, jestem z Poznania i jak będzie trzeba to mogę nawet wybrać się do kogoś kto mógłby mi mój problem rozwiązać.
    Z góry dziękuje
    Pozdrawiam
    Bartek

0 6
  • #3 03 Wrz 2010 18:20
    bartazon
    Poziom 9  

dzięki czytałem ten temat. Ale jednoznacznie w czym tkwi problem nie jest napisane, niby czujnik jest sprawny to w takim razie co jest uszkodzone w czym należy szukać przyczyny??

1
  • #4 03 Wrz 2010 18:27
    ociz
    Moderator Samochody

No przecież napisane że sterownik walnięty i to jego typowa usterka.

0
  • #5 03 Wrz 2010 20:46
    bartazon
    Poziom 9  

typowa usterka?? a jak się wziąć za naprawę, do kogo się mogę zgłosić z ty sterownikiem, jakieś wskazówki.

Pozdrawiam

0
  • #6 03 Wrz 2010 20:51
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 03 Wrz 2010 21:25
    bartazon
    Poziom 9  

To jeśli mogę Cie poprosić Motronic podjąłbyś sie naprawy??
    Jak Cos to poprosze na PW info i adres a postaram sie przybyć. Lub jakieś wskazówki dla mnie żebym ewentualnie mógł podpowiedzieć tej osobie która będzie to naprawiać.

1