Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLP-510 // Trzy linie w 4 kolorach na wydruki Błąd

kid1 03 Wrz 2010 10:33 1627 4
  • #1 03 Wrz 2010 10:33
    kid1
    Poziom 9  

Witam
    czy mogę prosić o opinie - co może być przyczyną takiego dziwnego zachowania
    1. mam błąd wydruku o numerze jak widać na załączonym skanie
    2. jak uruchomię wydruk Demo Page , ja wydruku mam trzy linie w 4 kolorach
    3. co się kończy jeśli widać cienie na kolorach ? ( pas transferowy czy bęben )

Samsung CLP-510 // Trzy linie w 4 kolorach na wydruki Błąd Samsung CLP-510 // Trzy linie w 4 kolorach na wydruki Błąd

wymieniłem właśnie piec na nowy bo stary się już wysłużył, ale poza tym nic nie było dotykane - a wcześniej wszystko działało super

proszę o pomoc osoby znające się na rzeczy :)

ps. możecie mi polecić jakąś drukarke laserową - kolor - w cenie do 1000 zł bo chyba tyle będzie kosztował bęben do tej ... jeśli to to

Pozdrawiam

0 4
  • #2 08 Wrz 2010 19:03
    adamskki
    Poziom 11  

A próbowałeś czyścić optykę? Wyjmij tonery, bęben, na dole masz laser unit. W tej drukarce lubi napruszyć tonerem.

0
  • #3 10 Wrz 2010 18:05
    kid1
    Poziom 9  

wszystko wyczyszczone idealnie ...
    te paski są chyba tak, jakby coś naświetlało lub naniosło linie koloru - nie wiem tylko który mechanizm za to odpowiada - beben czy pas transferowy ???

przy druku czarno-białym - jest tylko jeden pasek w kolorze czarnym

0
  • #4 13 Wrz 2010 09:39
    adamskki
    Poziom 11  

Jaki przebieg ma drukarka, zobacz czy te paski pokrywają się ze śladami na bębnie.
    Jeśli optyka jest czysta to obstawiam bęben.

0
  • #5 19 Paź 2011 09:38
    xpix
    Poziom 10  

Bęben na 100%, właśnie walczyłem z takim przypadkiem, podstawiłem bębenek i objawy ustąpiły. :)

0