Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozbieranie Maxdata ECO3150

03 Wrz 2010 12:35 3956 15
  • Poziom 17  
    Witam czy juz ktoś rozbierał laptopa maxdate eco3150? Bo muszę dostać sie do płyty głównej, dlaczego musze sie dostać? Nie uruchania sie wcale tylko słychać wiatraczki wcześniej się restartował, a po pewnym czasie nie uruchomił się już tylko buczenie chłodzenia słychać. Chciał bym go zdiagnozować co się stało. Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Na początek zanim zaczniesz rozbierać sprawdź czy wymiana kostek RAMu coś zmieni, jeśli masz takowe pod ręką to sprawdź ponieważ mogły paść.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    W tym modelu często luzowały się śrubki obudowy pod płytą główną.Co jakiś czas trzeba zdemontować płytę i je dokręcić.Restarty to typowa przypadłość w tych modelach.Pomagała dodatkowa masa w okolicach gniazda zasilania.Gdzieś już widziałem na elektrodzie opis.Maxdata Eco 3150x to jest to samo co Fujitsu Siemens Amilo L6825 ,Gericom Hummer ,Actina Hunter,EiSystem 44xx i wiele innych z serii 755II0.Aby wyjąć płytę główną należy odkręcić pokrywę dolną ,tam gdzie dysk ,ram i bateria,następnie wykręcić wszystkie śrubki dolnej obudowy ,łącznie z tymi w rogach pod pokrywą ramu.Zdemontować napęd optyczny ,tam jest też jedna śrubka.Następnie dwie śrubki z tyłu laptopa oraz prawą zaślepkę zawiasu.Teraz możesz zdjąć całą dolną obudowę. Kolejno odkręcić chyba sześć śrub trzymających płytę główną ,dwa słupki do których mocowany jest dysk i napęd ,zdemontować radiator z wentylatorem (5 śrub) odłączyć taśmę matrycy i inwertera ,tasiemki dwie koło dysku i baterii ,tasiemkę touchpada i głośników.Zdemontować od góry klawiaturę ,nie jest nigdzie przykręcona ,tylko 3 zaczepy ,odłączyć ją od płyty głównej.na koniec trzeba odkręcić śrubki od mocowania wtyku vga i lpt z tyłu laptopa i można wyjmować płytę.Sposobem ,ostrożnie aby nie wyłamać Pcmcia i potencjometru.Objawy jednak wskazują na uszkodzenie płyty głównej lub uszkodzenie biosu.
  • Poziom 17  
    A gdzie mogę znaleźć bios do tego kompa w razie co? bo na necie nic nie ma na temat biosu

Dodano po 15 [minuty]:

Widzę że gerlach38 wie o co biega w tych laptopach, Jak rozbiorę a jestem w trakcie to zapodam fotki. i będziemy próbować z tą masą.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Bios pasuje od wielu modeli z serii 755. Identyczna płyta jest w Gericom Hummer 2830c i 2840c ,Fujitsu Siemens Amilo L6820 i 6825 ,EiSystem 4413.Jakby co to mam pliki pasujące ,jak również sprawne biosy z uszkodzonych płyt.Jeżeli płyta jest sprawna to się włącza w charakterystyczny sposób.Po włączeniu załącza się wentylator ,po kilku sekundach słychać wyraźnie jakby przyspieszał i zwalnia lub wyłącza się ,po czym następuje start matrycy.W tych laptopach często pada zasilanie na płycie głównej .
  • Poziom 17  
    Był bym serdecznie wdzięczny za pliki bios do tego kompa, płytę da się włączyć i wyłączyć przyciskiem power, po włączeniu wiatraki ruszają przyspieszają zwalniają i po czym sie wyłącza. Matryca sie nie włącza.
  • Poziom 40  
    Ostatnio takiego naprawiałem na dokręcanie tych nieszczęsnych śrób, one robią zwarcie i potrafią przez to coś namieszać. Po tej operacji uruchamiał się ale nie było obrazu, wystarczyło wyjąć na jakiś czas bateryjkę aby zresetować bios. Po tej operacji już bło OK, przy okazji warto połączyć na stałe drutem bolec gniazda zasilania z bezpiecznikiem bo w nich często wypalała się MB w tym miejscu a ścieżka zasilania idzie w którejś warstwie płyty.
  • Poziom 17  
    Nr płytki by by chyba taki 755IIO rev 01, P/N 37-UD4000-01 da sie dokupić? w razie w?
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Mam kompatybilny z wszystkimi 755IIx w najwyższej wersji z obsługą procesorów HT do P4 3,06 HT w wersji 1.11.Wypalić to na płytę butującą za pomocą nero lub innego programu do nagrywania płyt i odpalic z niej laptopa .
    Załączniki:
  • Poziom 40  
    Było tyle wersji tych MB a chyba ECO to wersja ekonmiczna czyli najtańsza bez PCIMCIA nie wlutowanym IC do obsługi, z jednym gniazdem na pamięć DDR, były też z grafiką wymienną ATI Radeon 9000. Były również na procesor AMD.
  • Poziom 17  
    Ten model ma dwa gniazda ddr
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Eco 3150x miał dwa gniazda DDR i slot PCMICA.Nie lutowali układu i gniazda PCMCIA w gericom Hummer tych tańszych i w niektórych modelach EiSystem.Grafika zintegrowana UniChrome. Faktem jest że było kilka ,jak nie kilkanaście wariantów płyt do modeli 755xxx ,tak jak napisał Satgal
  • Poziom 17  
    No powiem że pojawił się obraz maxdata da sie wejść do bios i operować nim, ale pojawił sie problem, na początku wentylatorki chodzą, potem przestają jak procesor się nagrzeje to sie włączają a jak go schłodzi wo wyłączają sie i tak w kółko, jeszce jest jeden problem. Jak jest wyłączony i jest w nim bateria to tak jak by piszczał nawet pod ładowarką, a jak go włączę to pisk cichnie.
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie,
    widzę, że gerlach38 to dobry znawca, więc zapytam, bo mam problem z Actina Hunter, nie mogę nic bootować, żaden system nie chce się bootować, chciałem wgrać nowy bios, ale także ten sam objaw, czyli czarny ekran z migającą poziomą kreską, dodam, że czasami po wyjęciu baterii z płyty głównej i zresetowaniu ustawien czasami uda się coś zbootować, ale to na chwilę bo potem laptop się wyłącza. Mam problem z zasilaniem, ponieważ nie łączy wtyk do zasilacza przy laptopie i nie ładuje się bateria, w związku z tym po odłączeniu zasilacza laptop się wyłącza, czy to wszystko może mieć coś wspólnego ze sobą?
    Pozdrawiam i liczę na pomoc
  • Poziom 1  
    Witam,

Mam notebooka Maxdata Pro 6000 l i padła mi bateria na płycie głównej. Wie ktoś z Państwa jaki jest model tej baterii? Nie jest to na pewno cr2032 tylko jakaś mniejsza bateria.
  • Poziom 17  
    Dałem dodatkową masę i laptop działa