Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 406 Hdi nie odpala brak kilku kontrolek

KrzysztofKopec 03 Wrz 2010 13:17 3517 3
  • #1 03 Wrz 2010 13:17
    KrzysztofKopec
    Poziom 2  

Witam

Mam problem z moim 406, nie mogę go odpalić – ale po kolei;
    Miałem problem z lewym światłem drogowym (nie świeciło) i wycieraczkami (nie chciały się wyłączyć) sprawdziłem wszystkie bezpieczniki następnie rozkręciłem obudowę kolumny kierownicy aby odkręcić i wyczyścić kostki i manetki od świateł i wycieraczek (kiedyś taka operacja pomogła gdy kierunkowskazy zwariowały) światło udało się naprawić ale po tej operacji samochód nie odpala – podczas zapłonu świecą się tylko cztery lampki ( aku, air bag, zapinania pasów oleju) po chwili gasną zostaje tylko aku i oleju, słychać ciche dzwięki z komory silnika ( słyszalne były też gy auto było sprawne)

Nie świecą się; check engine, kontrolka STOP i wyświetlacz poziomu oleju i kilometrów – które zawsze wcześniej się świeciły ( nie podnosi się też zegar poziomu paliwa) nie jestem pewien czy powinny świecić się jakieś jeszcze ale te na pewno.

Niestety podczas pracy zapomniałem odłączyć akumulator i podejrzewam, że to może być powodem problemu. Akumulator rozładował się podczas prób świateł i późniejszego odpalania jednak jest już w pełni naładowany i problem wciąż jest.

Samochód wcześniej zapalał bez najmniejszych problemów tak więc wydaje mi się, ze problem leży w elektronice ewentualnie elektryce;
    (immobilizer ? brak napięcia? Błąd ECU? Kluczyk?)

Proszę o poradę co mogę sprawdzić zanim oddam do mechanika?

Dzięki Krzysiek

0 3
  • #2 03 Wrz 2010 14:04
    slawek-lazarek
    Poziom 12  

Jeśli grzebałeś wcześniej to sprawdź bezpieczniki , kostki połączeniowe itp.

0
  • #3 03 Wrz 2010 14:06
    KrzysztofKopec
    Poziom 2  

Bezpieczniki już sprawdzałem ale nie zaszkodzi jeszcze raz...
    dzięki

0
  • #4 04 Wrz 2010 17:16
    KrzysztofKopec
    Poziom 2  

Dzięki już wszystko działa.
    Problem był w skrzynce bezpieczników - poprzedni właściciel przekombinował...

1