logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Intel Pentium 805 D - podkręcanie.

BaldRP 03 Wrz 2010 17:13 2101 4
REKLAMA
  • #1 8471988
    BaldRP
    Poziom 2  
    Witam posiadam Intel pentium D 805 i słyszałem że gdzieś w czymś i jakoś da radę żeby go podkręcić czekam na radę

    Tutaj macie screena z info mego PC:

    Intel Pentium 805 D - podkręcanie.
  • REKLAMA
  • #2 8472007
    Matuzalem
    Poziom 43  
    Do tego, żeby CPU podkręcić trzeba dysponować nie tylko procesorem "zdolnym" do tego, ale również resztą komponentów - ze szczególnym uwzględnieniem płyty głównej i pamięci (co nie znaczy, że inne elementy są do pominięcia).
    Racz więc przedstawić pełną konfiguracje sprzętową, a może ktoś Ci coś doradzić zechce.
  • REKLAMA
  • #3 8472033
    BaldRP
    Poziom 2  
    masz pokazanego screena :) tam jest płyta głowna itd
  • REKLAMA
  • #4 8472149
    Matuzalem
    Poziom 43  
    Czyżby? - Może jednak raczysz wejść pod biurko i sprawdzić rev. płyty (nie żebym nie wierzył Tobie, ale programom tego typu owszem - wiary nie daję; jeśli sprawdzisz na stronie GigaByte'a jakie wersje tej płyty producent wymienia, to będziesz wiedział dlaczego), z zakładki SPD CPU-Z podać dane dot. fabrycznych timingów pamięci.
    Do tego dochodzą drobiazgi związane z zasilaczem i tym czym jest konkretnie obciążony.

    I to by na tyle było (w sprawie tego co jest na screenie).
    QED


    PS.
    Zasady dot. pisownie - interpunkcja, wielkie litery - obowiązują. Popraw post.
  • #5 8479753
    LED5W
    Poziom 34  
    BaldRP napisał:
    Intel pentium D 805 i słyszałem że gdzieś w czymś i jakoś da radę żeby go podkręcić czekam na radę
    Weź manual do twojej płyty i zobacz jak zmienić taktowanie. Poczytaj trochę o tym na Internecie. Podaj jaki masz zasilacz (marka, model, moc). Do testów użyj np. prime95 w trybie "In-place large FFTs".

    Generalnie te CPU osiągają bezproblemowo 3GHz. Mój osiągnął 3,1GHz na zestawie:
    - MB: 775Twins-HDTV R2.0
    - HDD: Samsung 80GB
    - nagrywarka DVD
    - FDD
    - zasilacz Logic 350W (dokładnego modelu nie pamiętam)
    Po zmianie zasilacza na OCZ ModXstream PRO 500W CPU osiągnął 3,3GHz. Dołożenie grafiki GF 8600 GT nie zrobiło na nim wrażenia. Chociaż ostatnio udało mi się złapać błąd na prime95 (może było cieplej...). Pamięć asynchronicznie. Niestety nie mam możliwości zmiany napięcia.
REKLAMA