Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung J700 - wyświetlacz czy taśma?

03 Wrz 2010 18:13 6383 7
  • Poziom 2  
    Witam.

Proszę szanownych forumowiczów o opinie w kwestii następującej. Otóż telefon Samsung J700 ma problemy z wyświetlaczem: większa część ekranu to krzaki, poprawny jest wąski pasek po prawej stronie:

Efekt taki pojawia się i znika. Zazwyczaj pojawia się po rozłożeniu klapki i znika po złożeniu (choć były przypadki, że nie zniknął).
    Nawet przy takich krzakach, rozpoczęcie wybierania numeru wyświetla cyfry poprawnie:
    Samsung J700 - wyświetlacz czy taśma? Samsung J700 - wyświetlacz czy taśma?

Czy oznacza to konieczność wymiany wyświetlacza czy też może chodzi o jakąś taśmę połączeniową (rozkładanie i składanie klapki wyraźnie wpływa na wyświetlanie).

Robiłem pełny reset telefonu, jak pisano w innym wątku, ale nie pomogło.

Pozdrawiam,
    Tomek
  • Poziom 16  
    Dla mnie takie coś mówi że to taśma lekko wyszła z gniazda.Czy telefon kiedyś spadł? albo mocno uderzony był w coś? Proponuję rozkręcić go i sprawdzić złącza taśm czy dobrze dolegają w gniazdach.Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Na 100% tasma do wymiany.
  • Poziom 29  
    Taśma do wymiany ale oczywiście na oryginał bo jak założysz zamiennik to po 2-4 tygodniach będziesz znowu miał do wymiany
  • Poziom 2  
    Telefon oczywiście upadł i to nie raz. Jednak jak na moje oko laika płytka była połączona dobrze z taśmą, próbowałem dociskać i nie pomogło.

Po wymianie taśmy jest OK.

Niestety nie udało mi się kupić oryginalnej taśmy :-( Na Allegro posucha, a i w sklepach internetowych zabrakło.
    Mam nadzieję, że taśma reklamowana jako "HQ" i "oryginał" nie padnie po paru tygodniach :-)

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

P.S.
    (dla - tak, jak ja - amatorów naprawiaczy)
    aby odłączyć taśmę od wyświetlacza trzeba najpierw odkleić biały kawałek taśmy dwustronnej (na obrazku zaznaczone żółtym, podważyć i otworzyć zamknięcie taśmy (zielone) do dołu i wysunąć taśmę do góry (czerwone strzałki)
  • Poziom 1  
    witam!
    ja mam takie pytanie odnośnie wymiany wyświetlacza w tym że telefonie.
    czy są jakieś różne rodzaje? bo chcę wymienić a wcześniej kupić taki na allegro, ale coś mi brat mówi że są 2rodzaje tego wyświetlacza.
    a nie chcę kupić złego... :/
    pomóżcie
  • Poziom 29  
    jest J700 i j700e ale obojętne jaki założysz tylko kupuj oryginał
  • Poziom 2  
    jak już było wyżej - to była wina taśmy