Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Matiz 0.8 kontrolka ciśnienia oleju

03 Wrz 2010 18:38 5253 3
  • Poziom 14  
    Witam , mam pytanie dotyczące kontrolki ciśnienia oleju . Kilka dni temu przegrzałem silnik z powodu wycieku płynu chłodzącego przy kolektorze . Zostało to naprawione , lecz teraz przy włączeniu zapłonu ,nie zapala się kontrolka ciśnienia oleju , dopiero gdy silnik jest nagrzany , kontrolka świeci przy włączeniu zapłonu , czyli tak jak powinna .
    Moje pytanie . Czy brak kontrolki ciśnienia oleju na zimnym silniku po włączeniu zapłonu ,oznacza jakąś usterkę czy po prostu czujnik został uszkodzony poprzez przegrzanie silnika ?
    Nadmienię iż nie widać by ubywał płyn chłodzący po naprawie miejsca wycieku , również stan oleju nie uwidacznia jakiś zmian barwnych ( sprawdzony na zimnym i ciepłym silniku ) .
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    Odłącz wtyczkę ciśnienia oleju,załącz zapłon (kontrolki świecą w liczniku) dotknij zdjętą wtyczką do masy powinna zapalić się kontrolka oleju,brak świecenia kontrolki na zimnym silniku świadczy o przerwie w instalacji .Jeśli świeci to czujnik ciśnienia oleju do wymiany.:D
  • Poziom 14  
    Witam ponownie , okazało się iż faktycznie uszkodzeniu uległ czujnik ciśnienia oleju z powodu przegrzania silnika , opinia mechanika , silnik jest w porządku .
    Dziękuje za zainteresowanie i odpowiedzi .