Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

windows XP problem z reinstalem,system nie wstaje

Lukiqwe2 03 Sep 2010 20:23 1113 9
    Lukiqwe2
    Level 10  
    Witam,
    mam problem z kompem kuzyna. Standardowo posypał się system więc kuzyn przeinstalował system ale niestety w trakcie reinstalu znaczy po sprawdzeniu dysków i skopiowaniu plików komputer się restartuje i po ponownym uruchomieniu powinien uruchomić się z dysku i kontynuować instalacje niestety otrzymuje czarny ekran bez kursora bez niczego i komp restartuje się sam ponownie i tak w koło. Sprawdziłem dysk MHDD 4.3 dysk jest czysty(brak wolnych sektorów i badsektorów itp).

Wymieniałem ram(zmieniałem kości bo były 2) sprawdziłem Memtestem i wydają się sprawne, odpalałem kompa na zintegrowanej grafice i zewnętrznej i ciągle to samo, zasilacz też wygląda na dobry kondensatory nie spuchły ale gdyby było coś nie tak z zasilaczem prawdopodobnie byłby problem z dyskiem lub ramem.

kopiowałem pliki ntdetect.com i ntldr, przywracałem MBR. Wymieniłem taśmę od dysku i napędu,zamieniałem moleksy. Nic nie pomaga. Nie mam pojęcia co może być przyczyną dlatego proszę o pomoc. :)

Zmieniałem procesory. Na początku na Athlona 3800+ 2.40ghz i było w porządku.
    Ale wczoraj założyłem innego Athlona 3800+ 2.40ghz i działo się to samo co przedtem(był bez pasty bo zakładałem zęby zobaczyć czy działa)

komp:
    płyta faxconn A690GM2MA-8KRS2H
    cpu AMD Athlon 64 x2 4600
    grafika integra:AMD x1250
    zewnętrzna: Galaxy GF6600 128mb
    Ram 2razy ddr2 2gb 800mhz GoodRam (5-5-5-18)
    Zasilacz Fortron fsp550-60plg 550W
    Dysk samsung sp1654n 160gb 7200obr 8mb PATA
    System Windows XP 32bit Professional

pozdrawiam:)
    adam640
    Level 20  
    W/g tego co piszesz wygląda na procesor, a zasilacz podmieniałeś?
    jannaszek
    Level 39  
    Czy próbowałeś instalować z jedną kością ram?
    I jeszcze to: na innym było dobrze, a na tym bez pasty nie, bo zakładałem zęby.
    Może to po prostu przegrzanie procesora?(czarny ekran i brak kursora)
    Czy też przetaktowanie.
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Lukiqwe2 wrote:
    Standardowo posypał się system
    Standardowo system się nie sypie. Opisz więc uprzejmie - standardowo - co to było za posypanie się systemu.
    Lukiqwe2
    Level 10  
    adam640 zasilacz podmieniałem i jest to samo.

jannaszek instalowałem system na jednej potem na drugiej. Pożyczyłem od kolegi sprawny ram i jest to samo.

jankolo system sie sypie bo dysk jest lekko uszkodzony.

A co do procesora bez pasty dziś uruchomię go z pastą i dam znać
    dawid693
    Level 12  
    witam co według ciebie oznacz "dysk lekko uszkodzony" ???
    jajco72
    Level 21  
    Witam, kol. ludwiqwe2 widzę tu pewną niekonsekwencję raz piszesz: " Sprawdziłem dysk MHDD 4.3 dysk jest czysty(brak wolnych sektorów i badsektorów itp)."
    A kilka postów niżej:"jankolo system sie sypie bo dysk jest lekko uszkodzony."
    Podmieniałeś procesory, ( w tym bez pasty - co juz jest przyczynkiem do nieprawidłowego działania) i piszesz że na jednym działał ok.
    Przepraszam, ale SAM sobie odpowiadasz na pytania o awarie...
    Pozdrawiam
    jajco72
    Lukiqwe2
    Level 10  
    jajco72. Dysk sprawdzałem programem HDTune i są błędy. Sprawdziłem MHDD 4.3 i było dobrze.

Procesory AMD Athlon 3800+ były dwa(jeden kolegi)
    Na tym od kolegi (z pastą) było ok, ale na tym drugim (bez pasty) już nie.
    Lukiqwe2
    Level 10  
    witam.
    Chciałem powiedzieć że komputer już działa. Zamykam temat;D
    Dzięki za zainteresowanie
    jannaszek
    Level 39  
    Lukiqwe2 wrote:
    witam.
    Chciałem powiedzieć że komputer już działa. Zamykam temat;D
    Dzięki za zainteresowanie

skoro otwarłes topic, to wypada go godnie zamknąć ze stosownym wyjaśnieniem co było problemem.
    Zamykasz kłódką.