Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uszczelnienie pompy wtryskowej lucas

MSWOLA 03 Sep 2010 20:39 32782 8
    MSWOLA
    Level 18  
    Mam wyciek z pompy lucas między korpusem a rozdzielaczem. Wymontowanie pompy poszło sprawnie ale przyglądam się jej i zastanawiam jak odkręcić rozdzielacz. W Boschu niema problemu ale w tym :cry:
    Uszczelnienie pompy wtryskowej lucas
    Ma ktoś może jakiś schemat budowy lub podpowie jak się dobrać do niej.
    szwagier11
    Level 2  
    Mam ten sam problem-wydaje mi się, że śruby są od strony napędu, nie ma innej możliwości.Może ktoś to rozbierał?:idea:a może rozdzielacz jest normalnie wkręcony jako sruba ????
    szwagier11
    Level 2  
    Sorry, ale jeżeli coś można zrobić samemu to po co płacić. Pieniądze już nie leżą na ulicy. Potrzebna tylko pomoc życzliwych ludzi
    User removed account
    User removed account  
    MSWOLA
    Level 18  
    No ktoś w końcu zainteresował się tematem, szkoda że dopiero po ponad miesiącu.
    ftp.kowal wrote:
    Nie zrobisz tego sam. Musisz ją prawie cała rozebrać co później wiąże się z ponownym ustawieniem a jak to zrobisz nie mając stołu probierczego.

No i oczywiście zrobią to tylko w Anglii bo to przecież stamtąd ona pochodzi. No może jeszcze jakiś Marsjanin by sobie poradził.

Po napisaniu tego tematu dostałem kilka propozycji uszczelnienia tej pompy, najniższa cena to 400zł. Jako iż nie wierzę już od pewnego czasu pompiarzom, a wszyscy użytkownicy chcący pomóc byli na urlopach. Postanowiłem rozebrać ją sam.
    Szkoda tylko że nie robiłem zdjęć :cry: ale obiecam że podczas naprawy kolejnej pompy wszystko będzie utrwalone na zdjęciach
    Trzeba odkręcić śrubę od spodu na klucz 13 lub 12. czujniki z przodu i z tyłu pompy na klucze 19, 22, lub 24. Zależy to chyba od typu i wieku pompy nowsze pomp mają zawory elektroniczne. Zawory i śruba są w odległości 2-3cm. od miejsca wycieku. Następnie należy odkręcić pokrywę i delikatnie podnosić ją do góry aby zobaczyć gdzie jest włożone jedno z cięgieł (chyba dawka wolnych obrotów). Patrząc na pompę znajduje się ono z lewej strony i musi być włożone między dwie blaszki coś tam przesuwające wewnątrz pompy. Za pierwszym razem źle to złożyłem i obracając wałkiem coś czasami blokowało. Następnie podnosząc delikatnie :!: pokrywkę należy odkręcić kluczem 6-7 śrubkę od cięgła gazy, znajduje się ona z lewej strony obok miejsca gdzie wchodzi dźwignia od dawki. No i dekiel zdjęty :D.
    Teraz można zajrzeć do środka, z prawej strony widać dwie zabezpieczone śrubki na klucz 6-7. Odginamy zabezpieczenia wykręcamy śrubki i wyciągamy bolec. Operacja rozkręcania zakończona.
    Teraz jeśli komuś uda się delikatnie wysunąć część wysokiego ciśnienia s skrócie WC (około 7-9mm., można delikatnie popukiwać młoteczkiem) to zobaczy oring który trzeba wymienić, o ile pamiętam był to 65/2,5 lub 3, można go zdjąć przez część WC.
    Jeśli komuś wysunie się WC zbyt daleko to kaplica , pół pompy rozleci się na kawałeczki (sprężyna podkładka 3 wałki i chyba z 9 innych elementów). Oczywiście ta pompa z Marsa ni z Księżyca nie pochodzi, wystarczy troszkę pomyśleć i można wszystko złożyć.
    Mnie udało się złożyć WC za pierwszym razem, ale jest to naprawdę trudne. Jedyny błąd jaki popełniłem to źle włożyłem dźwignię od dawki, jak wcześniej pisałem kręcąc wałkiem czasami napotyka się na opór, Wałek musi się kręcić w każdym położeniu pompy praktycznie bez oporu.
    Oczywiście po złożeniu pompy przeprowadziłem kalibrację na sprowadzonym prosto z Anglii na specjalne zamówienie dla mojej pompy, stole probierczym.
    Oczywiście pompa będzie działać tak jak działała nawet jeśli poleży sobie pod stołem, na stole lepiej kawkę albo syrop chmielowy postawić :D
    400zł. w kieszeni, a satysfakcja bezcenna. Jeszcze tylko jakiś szyld by się przydał LUCAS SERWIS normalnie.
    szwagier11
    Level 2  
    Są jednak na świecie życzliwi ludzie.Świetny opis, szkoda że kolega nie ma fotek.Pytanie-jak daleko można wysunąć WC i czy nowy oring wkładamy przez WC (nic mu się nie stanie ?).Rozumiem, że całe mocowanie WC jest przez wspomniany bolec pod pokrywą-czy tak? Czy konieczne jest wykręcanie elektrozaworów i śruby od dołu , bo nie rozumiem po co ?
    Z góry dziękuje za pomoc.Pokrywę już uszczelniałem, nie ma problemu.
    Jeszcze jedno pytanie-jak wspomniany bolec dociska WC do pompy żeby oring uszczelnił
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Uwaga , powyższa porada kolegi MSWOLA w wykonaniu chcącego zaoszczędzić parę groszy laika doprowadzić może do całkowitego zniszczenia zarówno pompy, jak i silnika po jej montażu - do takiej naprawy potrzebna jest wiedza o budowie i działaniu pomp rozdzielaczowych promieniowych. Wątek zamykam!