Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Pralka Indesit WIL105 - mrugajace 2 diody

kkemot 03 Sep 2010 20:40 4594 3
 • #1
  kkemot
  Level 10  
  Witam.
  Mam problem, mianowicie po włączeniu pralki i uruchomieniu programu, zaczyna mrugać szybkim tempem czerwona dioda oraz zielona(wolne tempo) pierwsza po lewej stronie przycisku start. Pralka niby spuszcza wodę (coś pracuje, ale nie chce wystartować).
  Wymieniłem blokadę drzwi na nowa jest sprawna nic innego sprawdzić /wymienić nie mogę bo nie mam ani wiedzy w tej dziedzinie ani pieniędzy na nowe części żeby sprawdzać co działa, a co nie. Dlatego szukam tu pomocy.

  Edit:
  Mam podejrzenia co by to mogła być cześć odpowiedzialna za odprowadzanie wody, ponieważ kontrolka, która mruga wraz z tą od blokady, jest od spustu wody. Silnik od spustu pracuje, czuć na rurze, że coś wypycha, ale w pewnym momencie tak jakby próbował coś robić, ale nie miał sil lub coś by go blokowało.

  Ktoś ma może jakieś podpowiedzi?
 • #2
  kkemot
  Level 10  
  Ok drogą dedukcji doszedłem do tego, iż jest coś nie tak z odprowadzaniem wody. Gdy odłączyłem pompę odprowadzająca wodę od modułu, pralka ruszyła. Proszę o pomoc co z tym fantem zrobić. Co to może być, pompa czy wejście/okablowanie na module?
 • #3
  kamild90210
  Level 17  
  Witam.Jeśli doszedłeś że może to być problem z wylewaniem wody to zacznij od sprawdzenia filtra czy nic nie wpadło i drożności węża spustowego potem samego silnika pompy a elektronike zostaw sobie na póżniej.pozdrawiam
 • #4
  kkemot
  Level 10  
  Temat mega stary problemem była elektronika i jakiś uszkodzony sterownik (już dobrze nie pamiętam, ale naprawa była nieopłacalna). Pralka finalnie poszła do wymiany bo trafiła się okazja - przeglądając stare konto postanowiłem zamknąć temat, który powinien być zamknięty już dawno :)