Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup routera z modemem ADSL ze względu na problemy z siecią

DZIARA 03 Wrz 2010 22:51 1964 9
  • #1 03 Wrz 2010 22:51
    DZIARA
    Poziom 12  

Witam serdecznie,

ze względu na liczne problemy z siecią WiFi zwracam się z prośbą o pomoc w zakupie routera z wbudowanym modemem ADSL do internetu 6mbit od Orange (identyczne jak neostrada, tylko od innego dostawcy.)
    Konfiguracja typowo domowa na Windows 7 x64 :
    jeden komputer stacjonarny podłączony kablem ethernetowym
    drugi to laptop połączony przez WiFi
    dwie drukarki (jedna z WiFi, druga bez)

Dotychczas używałem dwóch router-modemów i z każdym występowały problemy:
    1. Ponad rok męczyłem się z Linksys WAG54G2. Problem był z tym, iż zanikało rozgłaszanie SSID po jakimś czasie (np. po jednym dniu). Następnie wystarczyło zrestartować modem, albo wejść na stronę modemu i zapisać na nowo ustawienia i sygnał SSID nagle się pojawiał.
    Dodatkowo ostatnio pojawił się problem tego typu, że przy połączeniu kablowym na komputerze stacjonarnym pojawiały się przerwy w dostępie do internetu. Raz krótsze (~10min.) raz dłuższe (~10godz.) - żadnej reguły.
    W związku z tym podłączyłem kolejny router z wbudowanym modemem:

2. Od tygodnia testuję pożyczony D-Link DSL-G624T. Przez pierwsze dni wszystko było ok. Teraz pojawiły się problemy. Pierwszy problem to z dnia na dzień pojawił się komunikat na komputerze stacjonarnym o braku połączenia do internetu. Wykrywanie problemów Windows pokazało uszkodzony lub źle podłączony kabel. Źle podłączony wykluczyłe, bo nie było nic ruszane, a wcześniej wszystko działało, więc może rzeczywiście gdzieś się uszkodził kabel. Kupiłem drugi, podłączyłem i dalej bez zmian. Kolejny problem z tym D-Linkiem to po zrestartowaniu go nazwa sieci zmienia się na "dlink" i sieć jest niezabezpieczona.

Aby ta sieć działała stabilnie i bezobsługowo, tak bym raz ją skonfigurował i miał święty spokój (tak jak to być powinno) widzę dwa sposoby:
    1. albo znalezienie przyczyn problemów z powyższymi urządzeniami.
    2, albo zdecyduję się na zakup jakiegoś nowego modelu (być może kłopoty wynikają ze złej kompatybilności z nowymi konfiguracjami sieci w Windows 7?) ale, żeby to było stabilne urządzenie.

Z góry dziękuję za pomoc i jestem w ciągłej obserwacji tego wątku, żeby móc odpowiedzieć na bieżąco na jakieś pytania.

Pozdrawiam!

0 9
  • #2 03 Wrz 2010 23:05
    ajanek9
    Poziom 28  

Zależy ile kasy możesz przeznaczyć na zakup routera, bo rozpiętość cen i możliwości routerów są zbyt duże.
    Choć z tego co opisujesz to zwykły Tp-link wystarczy i za całkiem niewygórowaną cenę, najlepiej jednak zakupić nowy w sklepie i na gwarancji.
    Żadnej używki, bo nie wiesz ile to komu służyło.

0
  • #3 03 Wrz 2010 23:23
    DZIARA
    Poziom 12  

Oczywiście urządzenie nowe. Wolę dopłacić, ale mieć święty spokój, bo nie mam czasu na ciągłe bawienie się z tym cyrkiem. Nie mam jakiegoś ograniczenia finansowego, ale z tego co się orientuję w granicach 200zł można kupić coś w standardzie N oraz z łączem USB, do którego podłączył bym tą drukarkę bez WiFi, tak bym mógł drukować nią z dwóch komputerów.

edit: okazało się, że przyczyną bardzo niskiego transferu jest ograniczenie od ISP za nieuregulowane faktury - także tą kwestię wyjaśniam, bo wszystko było płacone, ale pomyłka nastąpiła przy numerze rachunku.

Dodam, że linksysa też kupowałem w sklepie i wciąż jest na gwarancji. Problem polega na tym, że zagubiłem paragon. Jest gwarancja producenta bez paragonu i sprawdziłem, że jest aktualna, ale waga trzeba wysłać do Holandii. Się tak składa, że za dwa tygodnie jadę do Holandii więc wyślę go stamtąd.

0
  • #4 03 Wrz 2010 23:35
    ajanek9
    Poziom 28  

A jakiego masz operatora i jaką opcję internetu, bo szukając modemu ADSL to pracujesz chyba po linii TP.
    Hmm, być może to nie jest wina routera.

0
  • #5 04 Wrz 2010 09:52
    DZIARA
    Poziom 12  

DZIARA napisał:
    do internetu 6mbit od Orange (identyczne jak neostrada, tylko od innego dostawcy.)

0
  • #6 04 Wrz 2010 23:39
    ajanek9
    Poziom 28  

Na dzień dobry zgłoś do operatora problem z internetem, technicy sprawdzą linię i możliwą wysokość transferu, być może mieszkasz za daleko od CA(centrala abonencka) i należy zmniejszyć prędkość łącza np. do 2Mb, to jest teoria, ale od czegoś trzeba zacząć i nie koniecznie od routera.

0
  • #7 05 Wrz 2010 02:43
    DZIARA
    Poziom 12  

Problemy wszelkie były zgłaszane, komunikat od technika, że z ich strony wszystko w porządku, a problem z przerywaniem dostępu oraz zanikaniem SSID na linksysie, jak i brak kablowego połączenia d-linka występują. Słaby transfer jest wyjaśniony i tej kwestii proszę nie brać pod uwagę. Centrala jest blisko i wcześniej transfery na poziomie 6mbit były bez problemu.

0
  • #8 05 Wrz 2010 08:53
    ajanek9
    Poziom 28  

Wychodzi na to, że problem z połączeniem kablowym występuje na obu routerach.
    Jeśli kable były zmieniane i nie pomogło to podejrzewam problem z kartą sieciową komputera. Dobrze byłoby sprawdzić podłączając adapter Wi-fi (karta sieciowa bez przewodowa podłączana do portu USB) i przez niego połączyć się z routerem.
    Router po twardym resecie powraca do ustawień fabrycznych dlatego sieć jest niezabezpieczona i wszystko należy ustawiać od nowa. Miękki reset to tylko odłączenie zasilania, niestety czasem ustawienia też mogą się wysypać.

0
  • #9 05 Paź 2010 19:41
    dude88pl
    Poziom 9  

podpinam się pod temat mianowicie również miałem nieprzyjemność posiadać Linsksys WAG54G2 na którym działy się podobne rzeczy który w końcu padł (na szczęście na gwarancji i pieniądze zostały mi zwrócone). Szukam więc routera o podobnych parametrach co najważniejsze stabilnego żeby skończyły się w końcu problemy z siecią.
    Internet 6Mb Netia (na liniach TP)
    Do routera podłączone będzie : laptop (wi-fi), xbox360, router Linksys WRTG54.

Prosiłbym o jakiś konkretny model bo jedyne co znalazłem sensownego to D-Link DSL-2640B. Z góry dzięki za odpowiedź! cena jaka mnie interesuje to ok 200zł

0
  • #10 06 Paź 2010 15:53
    buniaczek
    Poziom 10  

Ja osobiście posiadam Linksys-a WAG200 i od ponad 4lat działa bez problemu. Pierwsze miałem Neostradę przez 3lata a następnie przeskoczyłem na OrangeFreedom i odbyło się bez żadnych problemów(zmiana loginu). Dodam że do sieci podpięte są 2komputery stacjonarne i w zależności od 2 do 5 kompów po WiFi.

0