Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Firefox blokuje strony, które przechodzą przez google-anal.

kubraus 04 Wrz 2010 11:26 5252 11
  • #1 04 Wrz 2010 11:26
    kubraus
    Poziom 9  

Witam!
    od 3 dni nie moge zaladowac onet.pl ani roznych innych. Onet laduje sie,pokazuje sie strona na 2-3 sek pozniej znika, widac na dole firefoxa jak sie laduje google-analytics.com i dupa. Wtedy sie zatrzymuje,nie laduje sie nic wiecej i po ptakach. I tak z wieloma innymi stronami ktore przechodza przez te google-analytics. Myslalem ze mam rootkita czy cos innego wiec zrobiłem format komputera, ale to nic nie pomoglo. Dalej to samo.Z ciekawosci wlaczylem komputer siostry i ona ma to samo. Wiec teraz sie sklaniam ze router jakby blokowal to ale przeca nic z nim nie robiłem. Dodam też, że w Firefoxie i w Operze tak mam,a znowu w Explorerze strony mi się ładują bez problemów. O co chodzi? Dziękuje z góry za każdą pomoc!

0 11
  • #2 04 Wrz 2010 12:37
    hermes-80
    Poziom 43  

ściągnij sobie ccleaner i wyczyść nim rejestr i cache przeglądarki lub spróbuj DNS przypisać ręcznie nie automatycznie karcie sieciowej.

0
  • #3 04 Wrz 2010 15:02
    kubraus
    Poziom 9  

Niestety ten ani ten sposób który podałeś nic nie pomógł :cry: Dalej mi się zatrzymuje ładowanie strony gdy natrafi na ten adres google-analytics. Nie mam pojęcia o co może chodzić. Wcześniej wszystko pięknie bez problemów się ładowało a teraz kicha. No i zastanawia mnie fakt że w explorerze bez problemów się te strony ładują.

0
  • #4 04 Wrz 2010 15:42
    hermes-80
    Poziom 43  

Może masz zablokowaną tą stronę w firefoxie.

0
  • #5 04 Wrz 2010 16:20
    kubraus
    Poziom 9  

Watpie, zrobilem format komputera,zainstalowalem mozzille i znow mialem tak samo. Siostra na swoim komputerze ma tak samo. Łączymy się z netem przez ten sam router

0
  • #6 04 Wrz 2010 16:22
    hermes-80
    Poziom 43  

Gdy kabel wepniesz bezpośrednio pomijając router do kompa to ten problem występuje ??

0
  • #7 04 Wrz 2010 21:23
    kubraus
    Poziom 9  

tak. Ja mam lapka bezprzewodowo podlaczonego do routera o siostry komp normalnie na kablu puszczony jest do niego. I u niej i u mnie to samo wystepuje.

0
  • #8 04 Wrz 2010 21:40
    hermes-80
    Poziom 43  

Chodziło mi że jak w ogóle wyłączysz router i włożysz bezpośrednio kabel do kompa to czy występuje problem??

0
  • #9 04 Wrz 2010 22:02
    comer3
    Poziom 27  

hermes-80 napisał:
    Chodziło mi że jak w ogóle wyłączysz router i włożysz bezpośrednio kabel do kompa to czy występuje problem??

Mógłby tak zrobić gdyby to był switch (wtyk RJ45)... Domyślam się, że do routera dochodzi kabel z wtykiem RJ11 (telefonicznym), chociaż kolega kubraus powinien coś więcej powiedzieć o typie połączenia i co to za router..

0
  • #10 04 Wrz 2010 23:20
    kubraus
    Poziom 9  

Rzeczywiście, mam telefoniczne wtyczkę z sieci Orange Freedom. Router to Netgear model DG834G. Mam go od ponad roku,wszystko mi dzialalo bez problemow. A tu teraz coś takiego mi się stało. Brak pomysłów o co chodzi...

0
  • #11 04 Wrz 2010 23:23
    as-max
    Poziom 21  

A próbowałeś zresetować router do ustawień fabrycznych i ponownie go skonfigurować?

0
  • #12 05 Wrz 2010 11:36
    kubraus
    Poziom 9  

Zresetowałem router do ustawień fabrycznych,ustawilem go ponownie i mialem dalej takie problemy. Uruchomilem raz jeszcze CCleaner i usunałem znow dane z programow i rejestr. zadziałało. Także jeszcze raz dzieki wielkie za pomoc!

0