Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montaż halogenów Unitec w Opel Astra F

QCoo 04 Wrz 2010 11:44 4471 4
  • #1 04 Wrz 2010 11:44
    QCoo
    Poziom 17  

Witam. Zakupiłem ostatnio zestaw montażowy halogenów Unitec firmy Intertec.

Chciałem je zamontować do mojej Opla Astry F `95, ale nie wiem co jest nie tak. Podłączyłem wszystko jak na schemacie i nic nie świeci.
    Legenda:
    4.- Reflektor
    5.- Czarny do bieguna ujemnego (na masę)
    6.- czerwony
    7.- niebieski
    8.- zielony
    9.- nieporyte miejsce na karoserii
    10.- biały
    11.- światło postojowe
    12.- biegun baterii

Nie podłączyłem jedynie kabla białego, bo nie rozumiem gdzie mam go podłączyć. Do światła postojowego? Czyli gdzie dokładnie? Wyciągnąłem wiązkę z lampy samochodowej i próbowałem stykać z każdym gniazdem po kolei ale to też nie dało żadnych efektów.
    Nie rozumiem zatem gdzie podłączyć końcówke białego kabla (mało precyzyjne określenie "światło postojowe) oraz na schemacie w czterech miejscach są 4 przewody, które prowadzą donikąd (przewód 5, przewód biegnący ze złącza przekaźnika oznaczony numerem 86 oraz przewód 9). Co to wogóle znaczy "niepokryte miejsce na karoserii...

Mam nadzieję, że nie namieszałem za bardzo i znajdzie się ktoś kto mi racjonalnie i dokładnie wyjaśni o co w tym wszystkim biega... :/

0 4
  • #2 04 Wrz 2010 12:04
    przemo_1987
    Poziom 14  

kabel biały podłączasz do "+" światła postojowego i w tedy gdy włączysz postojówki i przełączysz na halogen będą świecić chyba że chcesz mieć osobno halogeny to podłącz go do + z aku i wtedy będziesz miał je niezależne od innych świateł

0
  • #3 04 Wrz 2010 12:10
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 04 Wrz 2010 17:17
    QCoo
    Poziom 17  

Yyyy... nie wiem, w sumie to nie zwrocilem na to uwagi. Ale nie wydaje mi sie.... Jakie moga byc tego konsekwencje?

0
  • #5 04 Wrz 2010 18:47
    ociz
    Moderator Samochody

QCoo napisał:
    Yyyy... nie wiem, w sumie to nie zwrocilem na to uwagi. Ale nie wydaje mi sie.... Jakie moga byc tego konsekwencje?

Zależy od humoru policjanta kontrolującego, jak dobry to zabierze dowód za pokwitowaniem, jak zły to zabierze dowód i wezwie lawetę na Twój koszt.

0