Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana głośników Benq Joybook R55

04 Wrz 2010 12:36 1670 5
 • Poziom 9  
  Chciałbym spytać czy ktoś ma doświadczenie w wymianie głośników w tym modelu? Dotychczasowe głośniki się prawdopodobnie przepaliły - dźwięk po podłączeniu słuchawek jest, wymiana kodeków nic nie daje.

  Czy dałbym radę zrobić to sam, czy tylko serwis wchodzi w grę? Jaki może być koszt takich głośniczków?
 • Poziom 12  
  Ja polecam ci kupić głośniki modecom MC-S1 2.1 - jak na sprzęt za taką cenę dają naprawdę świetny dźwięk. Wydaje mi się że na głośniczki do przylutowania lub na serwis wydasz więcej niż na takie nowe.
 • Poziom 9  
  Dzięki, ale nie do końca o to mi chodzi.

  Jak mam laptopa w domu, to podłączony jest do wieży, więc nie ma problemu.
  Chodzi mi raczej o momenty, gdy jestem poza domem i nie mam możliwości podłączenia stacjonarnych głośników.

  Dodam, że wiem o istnieniu mobilnych głośników (mocowanych klipsem do monitora) i jest to wyjście awaryjne. Jednak w pierwszym rzędzie chciałbym spróbować wymienić głośniki wewnętrzne.
 • Poziom 12  
  Zadzwoń do jakiegoś serwisu i zapytaj się ile kosztuje ich wymiana. Ciężko wymienić taką część tym bardziej że Benq już chyba nie produkuje laptopów ;-(
 • Poziom 23  
  Witaj,
  moim zdaniem jest bardzo mało prawdopodobne że padły oba głośniki naraz. Jeżeli często używasz zewnętrznego gniazda audio podejrzewam jego uszkodzenie. Proponuje sprawdzić czy przypadkiem piny 4 i 5 gniazda audio nie są zwarte bez podłączonych głośników zewnętrznych. Jeżeli są zwarte to gniazdo jest do wymiany. Warto sprawdzić.
 • Użytkownik usunął konto