Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana głośników Benq Joybook R55

04 Wrz 2010 12:36 1670 5
  • Poziom 9  
    Chciałbym spytać czy ktoś ma doświadczenie w wymianie głośników w tym modelu? Dotychczasowe głośniki się prawdopodobnie przepaliły - dźwięk po podłączeniu słuchawek jest, wymiana kodeków nic nie daje.

Czy dałbym radę zrobić to sam, czy tylko serwis wchodzi w grę? Jaki może być koszt takich głośniczków?
  • Poziom 12  
    Ja polecam ci kupić głośniki modecom MC-S1 2.1 - jak na sprzęt za taką cenę dają naprawdę świetny dźwięk. Wydaje mi się że na głośniczki do przylutowania lub na serwis wydasz więcej niż na takie nowe.
  • Poziom 9  
    Dzięki, ale nie do końca o to mi chodzi.

Jak mam laptopa w domu, to podłączony jest do wieży, więc nie ma problemu.
    Chodzi mi raczej o momenty, gdy jestem poza domem i nie mam możliwości podłączenia stacjonarnych głośników.

Dodam, że wiem o istnieniu mobilnych głośników (mocowanych klipsem do monitora) i jest to wyjście awaryjne. Jednak w pierwszym rzędzie chciałbym spróbować wymienić głośniki wewnętrzne.
  • Poziom 12  
    Zadzwoń do jakiegoś serwisu i zapytaj się ile kosztuje ich wymiana. Ciężko wymienić taką część tym bardziej że Benq już chyba nie produkuje laptopów ;-(
  • Poziom 23  
    Witaj,
    moim zdaniem jest bardzo mało prawdopodobne że padły oba głośniki naraz. Jeżeli często używasz zewnętrznego gniazda audio podejrzewam jego uszkodzenie. Proponuje sprawdzić czy przypadkiem piny 4 i 5 gniazda audio nie są zwarte bez podłączonych głośników zewnętrznych. Jeżeli są zwarte to gniazdo jest do wymiany. Warto sprawdzić.
  • Użytkownik usunął konto