Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterowanie silnika w L i P za pomocą przemienienia fazy

04 Sep 2010 13:06 1239 3
 • Level 11  
  Mam problem jak zrobić aby silnik dowolny obracał się w L i P.
  Chodzi o to, że do silnika jest zamocowana lampa i chcę żeby się obracała w Lewo i Prawo tak 180 stopni lub 160 albo 120 stopni.
  Chcę aby silnik zmieniał fazę jest to silniczek 12V jaki mechanizm tu opracować żeby np. silnik w obrocie 180 stopni, coś dotyka nie wiem włącznik czy coś i to powoduje żeby zmieniał kierunek?
  Nie wiem jak to zrobić?
  Mam silnik od wycieraczki ale nie mam sterownika.
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 34  
  Witam. Twój silniczek jest prądu stałego i może zmieniać kierunek obrotów? Do jego sterowania wystarczą Ci dwie krańcówki i dwa przekaźniki 3PDT. Dobrze byłoby też dać dwie czasówki, aby silnik zatrzymał się, zanim zacznie się obracać w przeciwną stronę. Spróbuj sam to narysować.
 • Level 16  
  Czy jest potrzebna również regulacja obrotów?
 • Level 11  
  Na elektronice się nie znam. Regulacja obrotów to sam bym zrobił z regulatora wentylatorów z komputera silnik by dostawał prądu więcej to szybciej by się obracam jak mniej prądu to zaś wolno chodzi mi o po prostu obracanie nie pełne jak 180 stopni lub 120 stopni może się zatrzymywać 5 sekund albo mniej i w drugą stronę, ale mi chodzi o mechanizm że silnik obraca lampę a ranie lampy dotyka czujnik lub przełącznik w jedzie w drugą stronę i znowu bo tak jak mówię na elektronice się nie znam chociaż jak by mi ktoś dobrze wytłumaczy to tak myślę że lepiej użyć elektronikę niż mechanikę

  Dodano po 8 [minuty]:

  O mogę powiedzieć że mam po wypadkowe auto. Auto już poszło na kasacie ale deska rozdzielcza czyli tam gdzie są komputery przekaźniki itp. to mam to wszystko zastanawiam się nad sterownikiem wycieraczek tylko gdzie on by się znajdował auto citroen xsara czy by był dobry do tego silniczka ten sterownik.