Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z głośnikami Creative T6100

jackasse 04 Wrz 2010 14:48 1885 5
  • #1 04 Wrz 2010 14:48
    jackasse
    Poziom 12  

Siema. Mam problem z głośnikami. Same garają głośniej a po chwili (mniejszej lub większej) powracają do normalnego tonu. W panelu nic nie widać, aby to system coś zmniejszał. Mam te głośniki już długo, a problem zaczął się od niedawna. Proszę o pomoc.

• #2 05 Wrz 2010 12:18
    Tomeksup
    Poziom 16  

Witam.

Kiedyś miałem podobny problem w głośnikach creative w modelu 5900 (dokładnej nazwy nie pamiętam). Przy moich głośnikach jest regulacja głośności w postaci urządzenia na kablu. Jeśli posiadasz taką regulację głośności, to proponuję pokręcić regulatorem głośności i sprawdzić czy są jakieś zakłócenia. Jeśli tak to jest zapewne uszkodzony potencjometr (regulator). Idealnym rozwiązaniem byłoby podłączenie głośników do innego komputera i obserwacja ich pracy. Należałoby także wyeliminować możliwość uszkodzonych dekoderów dźwięku w oprogramowaniu windowsowym (wymienić tzw. kodeki).

• #3 05 Wrz 2010 16:32
    gwidon997
    Poziom 24  

Wygląda mi to na brudny potencjometr, zrób tak jak kolega wyżej radził, pokreć nim trochę, jeśli pojawią się szumy w głośnikach trzeba go będzie wyczyścić lub wymienić.

• #4 05 Wrz 2010 17:05
    jackasse
    Poziom 12  

Ja mam pokrętło przy głośniku, który jest bezpośrodnio podpięty do subwoofera. Czyli rozkręcić ten głośnik i poczyścić tamte okolice ?

• #5 08 Wrz 2010 20:05
    gradek83
    Poziom 33  

Czasem wystarczy dostać się do potencjometru i prysnąć preparatem do regeneracji potencjometrów koszt od 5zł do 10zł.

• #6 08 Wrz 2010 20:50
    gwidon997
    Poziom 24  

Może też być strzykawka z benzyna.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo