Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z głośnikami Creative T6100

04 Wrz 2010 14:48 2023 5
 • Poziom 12  
  Siema. Mam problem z głośnikami. Same garają głośniej a po chwili (mniejszej lub większej) powracają do normalnego tonu. W panelu nic nie widać, aby to system coś zmniejszał. Mam te głośniki już długo, a problem zaczął się od niedawna. Proszę o pomoc.
 • Poziom 16  
  Witam.

  Kiedyś miałem podobny problem w głośnikach creative w modelu 5900 (dokładnej nazwy nie pamiętam). Przy moich głośnikach jest regulacja głośności w postaci urządzenia na kablu. Jeśli posiadasz taką regulację głośności, to proponuję pokręcić regulatorem głośności i sprawdzić czy są jakieś zakłócenia. Jeśli tak to jest zapewne uszkodzony potencjometr (regulator). Idealnym rozwiązaniem byłoby podłączenie głośników do innego komputera i obserwacja ich pracy. Należałoby także wyeliminować możliwość uszkodzonych dekoderów dźwięku w oprogramowaniu windowsowym (wymienić tzw. kodeki).
 • Poziom 24  
  Wygląda mi to na brudny potencjometr, zrób tak jak kolega wyżej radził, pokreć nim trochę, jeśli pojawią się szumy w głośnikach trzeba go będzie wyczyścić lub wymienić.
 • Poziom 12  
  Ja mam pokrętło przy głośniku, który jest bezpośrodnio podpięty do subwoofera. Czyli rozkręcić ten głośnik i poczyścić tamte okolice ?
 • Poziom 38  
  Czasem wystarczy dostać się do potencjometru i prysnąć preparatem do regeneracji potencjometrów koszt od 5zł do 10zł.
 • Poziom 24  
  Może też być strzykawka z benzyna.