Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odprysk na szybie w Audi a4

04 Wrz 2010 14:58 1735 10
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam pytanie odnośnie przedniej szyby w moim Audi a4 pojawił się odprysk z małymi pęknięciami na wysokości wycieraczek, gdzieś 2-3 cm od rantu szyby 3 dni temu. Dzisiaj już zauważyłem, że jedno z pęknięć idzie dalej do środka szyby.
    Czy można coś zrobić żeby to zahamować?
    Nie wiem może jest jakiś klej?
  • Poziom 34  
    Jechać do warsztatu czym prędzej! I zapytać czy zajmują się taką naprawą.
    Do tego potrzeba specjalnego kleju i pistoletu ciśnieniowego.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    w warsztacie już byłem- kazali szybę wymieniać
  • Poziom 34  
    To tylko jeden warsztat w pobliżu kolega ma? Ja kiedyś w we Wrocławiu tak szybę naprawiłem.
    Poszukaj w Internecie.
  • Użytkownik obserwowany
    Bez jaj jak już pęka to szyba do wymiany, jak odprysk nawet na przelot to da się naprawić.
  • Poziom 19  
    Można odpowiednim wiertłem na końcu pęknięcia nawiercić otwór w pierwszej warstwie i to zapobiegnie dalszemu pękaniu.
  • Poziom 9  
    zaczyna pękać. już krecha zjechała do rantu szyby a druga idzie w sam środek. nie wiem jakięś tempo ekspresowe tych pęknięć, chyba raczej już nic nie da się z nią zrobić tylko wymienić
  • Poziom 29  
    Kolego mozna pęknięcie naprawić ale nie każde a decyzje o tym czy mozna czy nie można podejmuje ten kto naprawia. W Łodzi znam tylko jednego człowieka który ma pojęcie i umie naprawiać "uszkodzone" szyby. Mimo to nie wszystkie pęknięcia ,uszkodzenia podejmuje się on naprawić.Pozdrawiam!
  • Poziom 34  
    Jak już doszło do ramy to po zawodach... Zostaje wymiana szyby.
  • Poziom 9  
    no chyba raczej po zawodach i szyba do wymiany.
  • Poziom 9  
    odprysk musi byc conajmniej 10 cm od krawedzi szyby wtedy mozna naprawic i na przyszłosc jak sie komus to zdarzy i bedzie chciał naprawiac to bez wymiany szyby to od razu zakleic to plajstrem lub czyms innym aby brud sie nie dostał i jechac do najblizszego punktu auto szyb i wtedy mozna bedzie to zakleic, u mnie gdy sie to stało zaklejali zywica nalewali w miejsce odprysku po to aby pajaczek dalej nie szedł i ogolnie nie widac tego az tak bardzo jest tylko mały slad a pajaczka juz nie widac tylko kropeczka taka została, trwałosc tego podobno około 2 lat ale wiadom oto juz nie ta szyba i nie ta trwałosc oni w serwisie szyb nie daja na takie rzeczy gwarancji...