Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralny zamek pneumatyczny zamyka, nie otwiera.

toczi16 04 Wrz 2010 15:14 1609 0
    toczi16
    Poziom 10  
    Witam,
    mam problem z fabrycznym centralnym zamkiem w seacie toledo I.
    Gdy przekręcę kluczyk, pompka zaczyna działać i wszystkie drzwi się zamykają. Jednak problem jest z ich otworzeniem. Po przekręceniu kluczyka w drugą stronę pompka dalej wysysa powietrze, jak gdyby chciała drzwi zamknąć i wtedy coraz ciężej przekręcić kluczyk.
    Natomiast jeśli przekręcę i przytrzymam kluczyk w pozycji otwierania to pompka zasysa przez jakąś chwilę a potem słychać kliknięcie i pompka pompuje powietrze otwierając wszystkie drzwi. Po otwarciu znów słychać to kliknięcie. Zauważyłem też, że pompuje dłużej przy otwarciu, niż przy zamknięciu.

Jeśli dobrze rozumuję, pompka dostaje zbyt krótki impuls zamknięcia i wysysa powietrze tak, że drzwi się zamkną ale nie słychać tego kliknięcia, które prawdopodobnie przełącza pompkę na otwieranie. Co jest odpowiedzialne za długość impulsu? Jak można ten problem rozwiązać?

Przy okazji chciałbym zapytać jak podłączyć pod C.Z. alarm z otwieraniem z pilota? Słyszałem, że w niektórych autach np. otwieranie steruje masą, a zamykanie plusem lub na odwrót. Czy w moim przypadku także?
    W centralce alarmu oba sygnały sterujące to +

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam