Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers ZS-KE 23 nie załącza

04 Wrz 2010 19:58 3258 11
  • Poziom 9  
    Witam.
    Jak w temacie, posiadam kocioł gazowy junkers jak co rocznym przeglądzie przepłukałem wężownice, i wymiennik ciepła.
    Po dopuszczeniu wody i odpowietrzeniu nie załącza się kocioł pulsuje 5, zielona dioda 90c i pompa wodna cały czas jest załączona.
    Przy poprzednim przeglądzie tego nie miałem.
    Co nie tak zrobiłem może ktoś z kolegów podpowie?
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    Sprawdz okablowanie czy nie ma przerwy bądz zwarcia. Błąd 90*C najczęściej dotyczy czujnika spalin, niewykluczona płyta główna.
  • Poziom 9  
    1.jak włącze zasilanie swiecą wszystkie diody.
    2.puszcze wode piec załączył na chwile i zaczeła migać 5 dioda na 90c.
    3.po odłączeniu czujnika spalin miga reset 2dioda na 45c i5 na 90c.
    ciśnienie na kotle około 2 bar.
  • Pomocny post
    Jeżeli po włączeniu świecą wszystkie diody to masz zły pomiar czujnika temperatury NTC zasilania.
  • Poziom 9  
    odkręcilem czujnik spalin był cały w brudny .kocioł teraz załancza.
    Po odkręceniu wody szybko rosnie temperatura na piecu aż do 90c i piec sie wyłańcz pokrętło mam nastawione na połowie skali.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Kocioł się przegrzewa. Przyczyn może być wiele: kamień kotłowy, brudne filtry, zużyte czujniki NTC, niewydolna pompa, brudna nagrzewnica, nieprecyzyjne ciśnienie na manometrze...Dla uściślenia ZS?-KE to jednofunkcyjny kocioł do zasobnika ale który ZS23KE czy ZS23-1KE- nazwa jest niekompletna a może chodzi o kocioł dwufuncyjny ZW23KE albo ZW23-1KE.
  • Poziom 9  
    kocioł ZS 23-1 KE23 junkers.Mam wyczyszczoną nagrzewnice i wymienik ciepła ,jagby powoli wracał do normy.Na o grzewaniu centralnym grzeje powoli ,a na ciepłą wode szybko podnosi temperature.Pokrętło mam nastawione na polowe skali.
    I jeszcze świeci się 2 dioda na 45c.cały czas nawet jak nie pobiera się wody.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Diody po ostygnięciu kotła powinny wygasnąć, jeżeli pozostaje na stałe dioda 45*C to wskazuje na zły pomiar czujnika NTC zasilania (klips na rurce z lewej strony nagrzewnicy). Warto zwrócić również uwagę czy nie ma "lewego" grzania c.o. w trybie lato.
  • Poziom 9  
    jak ruszam ruszam czujnikiem NTC to diody migają wszystkie a jak ściagne wsuwke z czujnija to piec zaskakuje , i odrazu włancza sie reset.Wygląda na to że jest walnięty czujnik?
    I na centralnym jak piszesz jest brane lewe grzanie , gdzieś na 2 metry rury jest ciepłe.
  • Poziom 9  
    jak sprawdzić czujnik NTC ?
  • Pomocny post
    Do kontroli potrzebny miernik elektryczny. Odłączony czujnik NTC przy temperaturze pokojowej ok.20*C powinien posiadać rezystancję ok.14,7kΩ.
  • Poziom 9  
    dzięki za pomoc, czujnik do wymiany