Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Subiekt GT - odzyskanie bazy po formatowaniu

trudny90 04 Sep 2010 21:36 9287 3
    trudny90
    Level 9  
    Witajcie.

Znajoma zwróciła się do mnie z prośbą o przeinstalowanie Windowsa. Wszystkie jej zdaniem ważne dane przerzuciła na drugą partycję a ja przystąpiłem do działania. Naprawa systemu nie dała efektu - instalator zawieszał się w połowie, więc przystąpiłem do instalacji systemu na świeżo (po formacie dysku C). Po wszystkim okazało się, że nie ma już Subiekta :D i wszystkich danych które od ponad roku już intensywnie wklepywała do niego. Zwyczajnie nie zrozumiała, że ja będę "czyścił" dysk i nic już tam nie będzie.

Sprawa generalnie jest do przełknięcia, bo jak mówi "nic się nie stało", ale chciałbym mimo wszystko spróbować odzyskać te dane i wyjść z sytuacji z podniesioną głową.

Pytanie:

W jakiej lokalizacji znajdują się bazy danych Subiekta i jakie mają rozszerzenia ? Chodzi mi o wszystkie pliki w których przechowywane są dane, tak bym mógł je jakoś sprawnie odzyskać i przywrócić Subiekta do stanu z przed formatu. Jest na to jakaś szansa ?
    artaa
    Level 43  
    Był na partycji systemowej, którą nadpisałeś instalacją XP, sterowników, poprawek i tysiącem innych plików.
    trudny90
    Level 9  
    Póki co nadpisałem tylko systemem i sterownikami. Partycja ma blisko 20GB, więc jest szansa, że jeszcze coś uda się uratować. Wie ktoś jakie te bazy mają rozszerzenia i w jakich lokalizacjach się znajdują ?
    Matuzalem
    Level 43  
    Domyślne położenie: c:\program files\microsoft sql server\mssql.1\data