Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Samsung RL44QTUS, RL55VJBIH A++ a może inna 2m??

GumowyKurczak 05 Wrz 2010 00:32 4744 5
  • #1 05 Wrz 2010 00:32
    GumowyKurczak
    Poziom 11  

No i nastał ten czas, gdy muszę kupić lodówkę - wymagania jakie jej stawiam to ma być jak najwyższa (2m), ma być srebrna i ma mieć 60cm szerokości.
    Wpadł mi w oko Samsung RL44QTUS - jest ładnie wykonana i w miarę praktyczna w środku (dobrze wykorzystane te 2m wysokości) - lepiej rozmieszczony w środku (IMHO) jest jeden Whirlpool (chwilowo uciekł mi model), ale chyba go nie wezmę bo raczej chciałbym kupić z systemem AirFlow (chyba, ze ktoś mnie przekona, że nie warto). W tzw międzyczasie na stronie Samsunga znalazłem nowy model RL55VJBIH A++, który zasadniczo jest mniejwięcej w tej samej cenie i tu zaczynają sie schody - nie wiem czy warto kupować w ogóle droższą lodówkę (za system airflow trzeba dać na bidę 500PLN ekstra) a jeżeli warto to jaką wybrać ??

0 5
  • #2 06 Wrz 2010 11:09
    zwykły człek
    Poziom 20  

Gumowy :) To już idź na maxa i weź LCTD-920NFX. Środkowa szuflada (dwupoziomowa) może być zarówno lodówką jak i zamrażarką w zależności od potrzeb. Design - mi się podoba, ale to rzecz gustu :). Poza tym: komora zero, wymuszony obieg powietrza, system SPA, 2 termostaty i wiele innych funkcji. Trzymaj się stary i daj znać jak przyjdzie sprzęcik czyś zadowolony. Napisz co ostatecznie zamówiłeś. zapytaj też może tam gdzie zamówiłeś czy możesz np. zostawic im w rozliczeniu tamta zmywarke i dopłacić tylko różnice do droższej. Może sie zgodzą i będziesz miał problem z bani.
    Tu masz linkę do lodówki: http://www.ceneo.pl/2544003s

0
  • #3 06 Wrz 2010 20:02
    GumowyKurczak
    Poziom 11  

oglądałem tego Mastercooka i nie bardzo mi spasował - muszę uwzględnić to, że moja piękniejsza połówka nie jest zbyt wysoka i miałaby problemy z korzystaniem z tej lodówy właśnie przez ten bajer w postaci tej szuflady - główna komora lodówki jest zbyt wysoko.

0
  • #4 24 Gru 2010 00:20
    andyk`
    Poziom 9  

Hej
    też stanąłem nad tym wyborem, ale w międzyczasie na dodatek wycofali rl44qtus, a wprowadzili nowy model qtrs. Zasadniczo to one chyba niczym się nie różnią, a pani z infolinii szajsynga nic niekawego, oprocz tych danych z sieci powiedzieć nie zdołała.

rl55 ma stal lakierowaną, klasę A++, qtrs zaś ma rączki jak u libhera, fajniejszy wyświetlacz, oświetlenie tower, ale 2 db jest głośniejsza. Za to fajniej komponuje się z inną armaturą samsunga, bo jest z nielakierowanego inoxa. (a te 2db różnicy, testowane w warunkach laboratoryjnych maja sie nijak do realiów)

Trudny wybór, a ty Gumowy na co werszcie się zdecydowałeś?

Andy

0
  • #5 27 Gru 2010 20:36
    GumowyKurczak
    Poziom 11  

od jakiegoś miesiąca stoi piękny RL55VBJIH kupiony za 2500PLN BRUTTO :) (tak się trafiła)
    Zasadniczo jestem z niej zadowolony - oświetlenie tower nie było mi potrzebne wiec to co ma VJBIH jest ok - chociaż mógłbym się przyczepić, ze to niebieskie podświetlanie rączki jest za mocne, ale już się przyzwyczaiłem :)
    Dla mnie ważne było A++.
    Co do powłoki to faktycznie stosunkowo mało widać na niej odbite palce :)

0
  • #6 28 Gru 2010 10:08
    andyk`
    Poziom 9  

Ja również zdecydowałem się na RL55, Co przeważyło?
    Po prostu w sklepie podłączyłem oba sprzętu do sieci tak się złożyło, że jeden model stał obok drugiego), grzecznie poprosiłem o wyłączenie muzyki z działu RTV, aby można było realnie porównać emitujący od nich hałas. Zdecydowanie RL 55 VJBIH była cichsza, a ja mam otwartą kuchnię na salon, więc ta druga, pomimo innych zalet odpadła.

Pozdr

A

0