Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sonda szerokopasmowa nie działa prawidłowo

05 Wrz 2010 01:35 3079 3
  • Poziom 19  
    Witam

Posiadam golfa 4 V6 w którym są 2 sondy lambda regulacyjne (5 przewodów). Problem polega na tym iż jedna z nich a konkretnie z 2 banku nie chce nic wskazywać Lambda Factor ciągle wskazuje 1.000 kiedy z 1 banku ładnie oscyluje. Przy normalnej jeździe z laptopem na nogach sonda z 1 banku na pełnym gazie schodzi na 0.800 a na 2 stoi na 1 bądź pokaże 0.960 po czym zaraz wraca. Przy całkowitym puszczeniu gazu z 1 banku wskazuje 1.991 a z 2 stoi na 1 badź pokaże 1.047. Sonda jest nowa i nie może być uszkodzona (zamieniłem je stronami i dalej było to samo). Parę dni wcześniej obie sondy ładnie pracowały i niedawno coś się stało z 1 z nich. Problemem jest więc wtyczka do której wpina się sondę.
    Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy i czy może w tym samochodzie jest bezpiecznik na grzałkę sondy?

Proszę o pomoc bo mi się już pomysły skończyły.

Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 19  
    Dziś sprawdziłem i obie sondy na grzałkach mają niecałe 5 [Om] więc grzałki sprawne. Sprawdziłem również gniazda do których podpina się sondy i po odpaleniu samochodu na obu wtyczkach pojawia się napięcie koło 15 [V] czyli sondy się grzeją.
    Problemem więc jest kabel sygnałowy do ECU. Jak go sprawdzić i upewnić się czy czasem sam ECU nie jest uszkodzony?

W załączniku przesyłam LOG z bloku z sondami lambda z Programu VAG COM
  • Użytkownik obserwowany
    A nie zastanowiło cię że może nie teges z silnikiem?
    Zamień je tylko wtyczkami a nie miejscami.
  • Poziom 19  
    Robiłem tak i tak. Sonda jak podepnę do dobrej wtyczki to też ładnie oscyluje tylko wiadomo że to na krótko bo sonda wpięta w 2 bank a komputer myśli że w 1.