Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Mondeo 1,8 TD Rok 2000. Gaśnie po odpaleniu.

Lucjan52 05 Sep 2010 09:50 2911 7
    Lucjan52
    Level 27  
    Wymieniłem 2 świece żarowe. Miały przerwę i od następnego dnia zaczęło małe niedomaganie. Rano odpala normalnie, ale po przejechaniu kilkunastu metrów silnik gaśnie. Następnie trzeba kręcić ok. 30 sekund, odpali i dalej już jest wszystko w porządku. Co charakterystyczne, tak się dzieje po nocy lub po wielogodzinnym postoju. Do kilku godzin po wyłączeniu silnika wszystko jest OK. Dopompowałem paliwo ręczną pompką i to samo.Co mają wspólnego świece żarowe do gaśnięcia silnika?
  • Helpful post
    robert29475
    Level 12  
    Świece żarowe nie mają wpływu na gaśnięcie silnika już uruchomionego. Przyczyną jest zapowietrzony układ zasilania. Aby mieć pewność podłącz na noc bańkę z paliwem bezpośrednio do pompy i uruchom silnik rano . Jak nie zgaśnie to szukaj miejsca zapowietrzania się układu zasilania. Ja stawiam na pompkę ręczną. Powodzenia.
    Lucjan52
    Level 27  
    Jeszcze jedna sprawa. Po niewielkiej stłuczce wystrzeliła poduszka powietrzna w siedzeniu kierowcy. Na zegarze w lewym dolnym rogu pulsuje lampka sygnalizująca wystrzeloną poduszkę. Mechanik próbował zresetować komputer, ale okazało się to niemożliwe. Jak mozna zlikwidować te sygnalizację?
  • Helpful post
    bodzio012
    Level 33  
    Trzeba nowy sensor bo tego nie wolno naprawiać, ale są tacy co naprawiają i to skutecznie, ale taniej będzie kupić nowy i wstawić poduszkę
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    Lucjan52
    Level 27  
    Rzecz w tym, że nie chcę wymieniać poduszki. A gdzie jest usytuowany ten sensor?
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    bodzio012
    Level 33  
    Jeśli masz programator to sobie poradzisz, jeśli nie to daj komuś, bo jak źle wyczyścisz to możesz nie mieć żadnej poduszki ;-)