Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pomysł na prezentację systemu alarmowego w biurze.

jacek528 05 Sep 2010 12:43 1080 3
Optex
    jacek528
    Level 22  
    Witajcie
    Jestem właśnie w trakcie remontu swojego biura i chciałbym je przygotować również pod kątem prezentacji możliwości systemów alarmowych.
    Ponieważ będzie tam zainstalowana Integra 128WRL, będzie można dość sporo z tego wyciągnąć.
    I teraz moje pytanie, jakie pomysły przychodzą Wam do głowy?
    Z chęcią wykorzystam Wasze doświadczenie.
    Pozdrawiam i miłego weekendu życzę.
  • Optex
    maniooo
    Level 15  
    Witaj,

klientom zawsze podoba się to, co bezpośrednio przekłada się na ewentualne korzyści:
    1) łączność z centralą przez sieć (ETHM-1). Człowiek miał ośrodek, w nim sporo domków,
    a ewentualne uzbrajanie/rozbrajanie każdego obiektu czy otwieranie bramy robił zdalnie z Hawajów.
    2) odcinanie zaworów różnych mediów przy zazbrajaniu systemu.
    Jak masz większe biuro, to pewnie i łazienka się znajdzie, więc dopływ wody można zamknąć.
    3) niemożliwość uzbrojenia systemy przy otwartych oknach - zawsze się podoba.
    4) awaryjne oświetlenie w razie zaniku zasilania 230V (np. Aqua Luna bądź samoróbka o podobnej funkcjonalności).
    5) oczywiście powiadamianie o zdarzeniach via SMS/CLIP (w końcu masz WRL).
    6) sama bezprzewodowość - czasem nie da się położyć okablowania i to też działa na klientów.

I pewnie masa innych.

Pozdrawiam.
  • Optex
    zatrzask.pl
    Level 2  
    weź też pod uwagę sferę wizualną. idealne wykończenie wszystkich instalacji/listw. często w takich przypadkach zapomina się o jakości wykończenia. byłem kiedyś w firmie która chciała pochwalić się tym że robi CCTV i w poczekalni przywiązali kablami monitor do rury od kaloryfera. nie robiło wrażenia:)
    Misiek1233
    Level 19  
    Jak zagadasz z satelowcami to zrobią Ci tablice prezentacyjną, a klocki sprzedadzą z bardzo wysokim rabatem (bo na wystawę).