Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet G-19-02 nie włącza się

Pecet23 05 Wrz 2010 12:58 2520 8
  • #1 05 Wrz 2010 12:58
    Pecet23
    Poziom 8  

Witam!
    Zakupiliśmy nowy w sklepie podgrzewacz jak w tytule.
    Urządzenie pracuje na butli gazowej propan-butan. Zamontowane jest bez pomocy serwisanta, ale prawidłowo zgodnie z instrukcją obsługi.
    W tym momencie po pierwszych próbach urządzenie włącza iskrownik, ale nic ponadto, nie czuć gazu, nie ma również ciepłej wody, nie podgrzewa wcale.
    Nie wiemy czy jest jakieś zabezpieczenie czy coś gdzieś jest zaślepione...
    Chcielibyśmy oszczędzić na wzywaniu serwisanta, ale jeśli nie poradzimy sobie to będzie trzeba go wezwać.
    Proszę o jakąś poradę.

0 8
  • #2 05 Wrz 2010 21:27
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Czemu rezygnujesz z serwisanta? Tracisz uprawnienia gwarancyjne.
    Za jego usługę nic nie płacisz. Tylko dojazd.

1
  • #3 08 Wrz 2010 19:34
    Pecet23
    Poziom 8  

Grzeje, podgrzewacz wymaga "cugu" z komina, jeśli takiego nie dostaje nie puszcza gazu.

0
  • #4 28 Wrz 2014 22:25
    lokalny
    Poziom 7  

Dołączę się do tego tematu mimo, że już jest wiekowy.
    Problem mam podobny. Ponieważ do domu kupiłem nowy piecyk, to stary G-19-02 postanowiłem zainstalować na działce. Serwisant przerobił piecyk z gazu G20 na propan butan i stwierdził, że będzie pracował bez problemu. Piecyk podłączyłem do wody. Wykonałem odprowadzenie spalin nowym kominem. Przyłączyłem butlę 11kg oczywiście przez reduktor. Niestety zapala się tylko "świeca". Wezwałem serwisanta. Stwierdził, że ten piecyk nie będzie działał na propan butan i abym kupił sobie inny piec. Cholera, a za przerobienie pieca na propan-butan zgarnął 100 zł. (zmienił dysze ?). Wywaliłem gościa na zbity pysk.
    Proszę podpowiedzcie mi czy coś oprócz dysz trzeba zmieniać w tym piecyku aby dostosować go do działania na propan-butan. Cug z komina jest. Chyba, że za słaby ?

0
  • #6 29 Wrz 2014 09:42
    lokalny
    Poziom 7  

Możesz mi coś więcej napisać na temat tej przeróbki ? Czy to trzeba kupić inny zawór, czy to wymiana jakiś membran, dyszy ?
    Chętnie przeróbkę wykonałbym sam, a potem piecyk zawiózłbym do sprawdzenia szczelności i regulacji.

2
  • #7 29 Wrz 2014 16:30
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Musisz zaprosić serwisanta autoryzowanego. On przywiezie cały zestaw przezbrojeniowy i wyreguluje. To robi się na ścianie u klienta.

0
  • #8 30 Wrz 2014 15:14
    lokalny
    Poziom 7  

Serwisantów chciałbym ograniczyć tylko do ewentualnych sprawdzeń. Mam z nimi same złe doświadczenia. Nie ograniczając się tylko do tego jednego, opisanego przeze mnie przypadku. Ale nie o to tu chodzi.
    Więc czy konieczna jest zmiana całego zaworu gazowego, czy tylko wymiana jego części ?

0