Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki kocioł dwufunkcyjny: termet czy beretta

05 Wrz 2010 15:36 12550 5
  • Poziom 9  
    Witam,

Muszę kupić kocioł dwufunkcyjny do domu 60m2.
    W kręgu moich zainteresowań są:

1. Termet Minimax dynamic TURBO
    2. Termet Miniterm TURBO
    3. Beretta Junior 21 e.s.i. TURBO

Warunkiem jest moc max 21kW pozwalająca wg obowiązujących
    przepisów zastosować odprowadzenie boczne spalin.
    Kilka osób polecało mi już Termet, ale chcę mieć alternatywę, a
    nic nie wiem o tej Berettcie (jest też ona najtańsza).
    Z kolei wybierając między dwoma Termetami
    Minimax podobno posiada większy komfort c.w.u.

Proszę o pomoc w wyborze kotła, jakieś wskazówki za i przeciw.

Pozdrawiam.

• Moderator na urlopie...
    Miniterm, czy Minimax, prawie to samo dla Ciebie. Pierwszy grzeje wodę w wymienniku głównym, drugi poprzez wymiennik płytowy.
    Wybierz któryś z Termetów. Mają możliwość podłączenia czujnika pogodowego.

Beretta nie "pociągnie" tyle co Termet.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Mirzzo :)
    Beretta Junior ma w standardzie pogodówkę.
    Ja bym brał Berettkę chociaż termet taż nie jest zły :)
  • Poziom 1  
    Zdecydowanie odradzam Berettę. Pomijając moje doświadczenia z serwisem /brak kompetencji, serwis gł. też uprawia spychologię/ polecam Termeta. Po 6 latach walki z Berettą/2 razy wymiana wymiennika, elekktronika do d...,/ mam Termeta. Nareszcie spokojnie śpię, nie martwiąc się, czy piec znowu się nie zablokował lub woda leje się po kuchni.
  • Poziom 9  
    Kolego, mógłbyś szerzej opisać tą różnicę między tymi dwoma termetami (minimax i miniterm)? Domyślam się że chodzi o te z zamkniętą komorą spalania.Ja mam termeta minimax plus z otwartą komorą spalania i właśnie chcę go zamienić na taki z zamkniętą komorą i zastanawiam się który wybrać ( z tych dwóch termetów).
    Jezeli chodzi o markę to ja mam termeta już ponad 6 lat i nie miałem nawet najmniejszej usterki. Raz w roku robię przegląd (czyszczenie palnika itp) i działa bez zarzutów.
    Orientujecie się może czy są jakieś ograniczenia w montażu tych kociołków z zamkniętą komorą spalania? Czy jak mam taki z otwartą komorą to wystarczy dołożyć tylko rurę z dopływem powietrza i po sprawie czy są jakieś limity i ograniczenia?
    Chcę zamienić kociołek ze względu na konieczność dostarczania świeżego powietrza ( a mam zamontowany w łazience) i w zimie można powiedzieć że wieje po nogach i ciągle jest zimno w łazience. Liczę na to że kocioł z zamkniętą komorą spalania rozwiąże mój problem.
    Trochę się podpiąłem pod kolegę, ale po co mam zakładać nowy temat.

• Moderator na urlopie...
    tomekczar napisał:
    ... mógłbyś szerzej opisać tą różnicę między tymi dwoma termetami (minimax i miniterm)?

Liczę na to że kocioł z zamkniętą komorą spalania rozwiąże mój problem.

MiniMax podgrzewa wodę użytkową w wymienniku płytowym, a MiniTerm jest wyposażony w wymiennik bitermiczny

Tak, kocioł z zamkniętą komorą załatwi temat. Poza tym jest bezpieczniejszy od otwartej komory i może wisieć w mniejszym pomieszczeniu. Musi też być podłączony do komina koncentrycznego.