Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pełen zestaw AGD (kuchnia i łazienka)

michau.michau 05 Wrz 2010 15:45 5207 4
  • #1 05 Wrz 2010 15:45
    michau.michau
    Poziom 2  

Witam,

Chcę kupić pełen zestaw dużego AGD do nowego mieszkania. Pierwsze moje :)
    Proszę o pomoc w doborze sprzętu. Mam kilka typów, ale jeszcze więcej wątpliwość ;)
    Pierwsze ograniczenie to budżet. Chciałbym na całość przeznaczyć ok 10 000. Gdy pierwszy warunek będzie spełniony :) to chciałbym by sprzęt był cichy i energooszczędny (klasa A, A+, opóźniony start etc).

1. Lodówka - do zabudowy, wysokość 180cm, szerokość 60cm dolny zamrażalnik
    Mastercook LCB-417
    Electrolux ERN 29750 - manualne rozmrażanie zamrażalnika to duża wada?
    Liebherr ICUS 30130 lub Liebherr ICS 30130 Myślałem o Liebherr, ze względu na opinie o trwałości sprzętu oraz cichą pracę. Ale są to dosyć podstawowe modele, a drogie.

2. Zmywarka - do zabudowy, 60cm, panel zintegrowany
    Ma być trwała, cicha i pojemna. Fajnie jeśli by miał szufladę na sztućce. Na ilości programów mi nie zależy.
    Rodzice mają Boscha SMV 40m00eu
    który ma 48 db i ja jej w ogóle nie słyszę.
    Jedynie ten irytujący dźwięk po zakończeniu pracy do otworzenia drzwiczek. Czy teraz wszystkie tak mają? I chyba dość długo pracuje.
    Myślałem o:
    Jakimś boschu
    - Bosch SMV 50E30EU
    - Bosch SMV 40M00EU
    - Bosch SMV 50E10 EU
    - Bosch SGV 55M43 EU
    lub Mastercook:
    - Mastercook ZBI 083 IT
    - Mastercook ZBI-073 IT2
    - MastercookZB 019 IX

3. Piekarnik
    Do pieczenia ciast i mięs, więc fajnie jeśli by była pyroliza. Kilka prowadnic teleskopowych.
    Mastercooka, Franke, Bosch?
    Mastercook MF-770 CX

Mastercook MF-800 X
    Franke Admiral AD 72 M GF
    Franke METAl DM 74 M XS
    Bosch HBA43S450E
    Bosch HBB42C450E

4. Płyta indukcyjna
    Mastercook IDE64ZS

5. Okap do zabudowy mojej kuchni stolarz polecił mi
    Elica Elibloc 9 LX Silver F/60
    Jest ok? Jakiś inny tego typu?

6. Pralka - Pojemność raczej 5-6kg, bo choć jest nas dwoje i więc większa nie jest potrzebna. Otwierana od frontu. Wymiar 60x60 - zatem wymiary standardowe.
    - Mastercook PFD-104
    - Mastercook PFD-1264
    - Electrolux EWF10470W - dużo pozytywnych opinii

7. Suszarka - nie znam się, bo nigdy nie miałem :(
    Mastercook SKFD-831 od 2108,00
    Mastercook SKFD-8731 znacznie tańsza bo od 1404,00
    Elektrolux EDH 97950 W

Co myślicie o powyższych typach?

0 4
  • #2 06 Wrz 2010 10:44
    zwykły człek
    Poziom 20  

No to po koleji:
    1) lodówka do zabudowy: tu poszedłbym w kierunku Whirlpoola np. 489/6. Ten Mastercook raczej średnio, E-lux to raczej "golas", Liebherr renoma, ale chyba przygasająca ostatnio. to juz nie to co kiedyś.

Zanim przejdziemy dalej należy wziąć pod uwagę promocje Mastercooka w której jak kupisz piekarnik, płytę i zmywarkę, okap dostajesz gratis. Wychodząc z tego klucza (bo ekeonomiczniej) podaję poniższy komentarz

2) ZBI-083IT i ZBI-073IT to w zasdzie prawie identyczne modele. Różnica to inny poziom elektroniki, program higienizer 75°C i funkcja skrócenia programu. Ja skłaniałbym się do ZBI-083IT ze względu na możliwość skrócenia czasu danego programu z zachowaniem temperatury. Przydaje się. Ta ostatnia ma odkryty panel więc o niej nie pisze, bo założyłeś zintegrowany panel.

3) Piekarniki które wymieniasz to starsze modele, co nie oznacza gorsze. Nowe modele to MF-760AX (odpowiednik MF-770CX), MF-800ATCX (analogicznie), MF-870ATCX i MF-880ATCX. Ten ostatni wymiata i jak lubisz dobrze zjeść i mieć to w domu a nie w restauracji to właśnie jego powinieneś kupić. No ale to zależy od portfela.

4) Płyta widzę wypas :), ale też jest nowszy model: I4DE64ZS. Jak chcesz pujść już na ostro to możesz jeszcze popatrzeć na coś takiego: I4DD64ZM.

5) okap Elici ok. Mastercooka, którego dostaniesz w promocji sprzedaj na Allegro i będziesz miał około 1000 zł więcej w kieszeni, a to nie mało.

6) Pralkę radziłbym jednak 8 kg z pełną autoatyką wagową. Ja mam PFD-1284 i już podaję dlaczego. Po pierwsze lepiej mieć zapas w razie większego prania lub kołder itd. Po drugie mniej będą Ci się niszczyły ciuchy, a i co ważniejsze pralka mniej sie będzie zużywała. Po trzecie ta pralka ma takie parametry, że bije większość pralek 5, 6 i 7 kg. Porównaj sobie czasy prania. Po czwarte ma 8kg a kupujesz suszarkę, która też ma 8 kg więc jest 1 do 1 i nic nie musisz zostawiać na później. Po piąte skoro masz automatykę wagową to czy włożysz 2kg czy 8kg nie zrobi różnicy pobór wody będzie taki jak wsad jest w środku. Ten E-lux też dobry model i owszem cieszy sie dużym powodzeniem. Wybór oczywiście Twój.

7) Dwie pierwsze pozycje różnią sie tylko tym, że pierwsza ma dodatkowo funkcje prasowania i odświeżania ciuchów - rewelacja! Jest też taki Electrolux - nazywa się Airon, ale będzie droższy. Obie mają 8 kg załadunku i klasę B. E-lux jest w dużo wyższej klasie i ma 7 kg. Sam musisz sobie odpowiedzieć co dla ciebie ważniejsze kasa, czy parametr i kiedy to się zwróci. Może sie okazać, że po 10 latach, a do tej pory będziesz miał juz nową :). Musisz też zwrócic uwagę na kilka czynników: czy jest dostęp do kondensatora i czy mozesz go sam czyscić, bo jeśli nie to szybko suszarka osiągnie Ci kilka klas niżej. Poza tym popatrz na dostęp do fitrów, bo to jest bardzo ważne, żeby to często czyścić z paprochów. Sam się zdziwisz ile tego jest.

Mam nadzieję, że pomogłem. Miłego pokonywania dylematów :)

0
  • #3 07 Wrz 2010 23:03
    michau.michau
    Poziom 2  

zwykły człek
    Bardzo dziękuję za odpowiedź i rozwianie moich wątpliwości :) a przynajmniej ich części ;)

Zależało mi właśnie na tego typu naprowadzeniu, bo zdawałem sobie sprawę, że część ze sprzętów, które wybrałem może mieć już nowsze odpowiedniki.

Zatem mój zestaw zbliżałby się w takim kierunku:
    1. Lodówka Whirlpool ART 489-6 (podoba mi się funkcja 6 sense, komora zero, szybkie zamrażanie). Jakaś alternatywa z innych firm np AEG, Samsung?
    2. Zmywarka ZBI-073 IT2 lub ZBI 083 IT :arrow: w opisie na stronie producenta piszą, że ZBI-073 IT2 ma przepływowy ogrzewacz wody przy tej drugiej nie ma takiej informacji. Jak jest na prawdę?
    Do czego służy funkcja skrócenia programu mycia?
    3. Piekarnik. Skłaniam się ku MF-760AX ze względu na czyszczenie pyrolityczne i filtr z katalizatorem oparów.
    Czy on różni się od MF-870ATCX i MF-880ATCX tylko tym, że MF-870ATCX i MF-880ATCX mają książkę kucharską i systemem Auto Pyro? Do czego się używa tej książki? Czy Auto Pyro jest lepsze niż ustawienie samemu na tryb Eco czy Turbo?
    MF-880ATCX ma jeszcze przygotowywanie potraw w niskiej temperaturze. Do czego się go używa?
    4. Płyta raczej I4DE64ZS
    5. Okap Elica Elibloc 9 LX Silver F/60
    6. PFD-1284 lub Electrolux EWF10470W - gdzie mogę znaleźć czasy prania? Strony producentów nie podają tak dokładnie...
    Nad PFD-1284 się zastanawiałem mocno, ale waham się nad wsadem 8kg. Super, że dobiera ilość wody, tego nie wiedziałem. Ale jak jest z zużyciem prądu? Czy takie pranie w dużej pralce na pół wsadu nie będzie bardziej energochłonne od prania pełnego w pralce 5kg?
    7. Suszarka któraś z Mastercooka - w zależności od zasobów finansowych.

Myślę, że taki mniej więcej zestaw będzie mi bardzo pasował :)

PS. Odnośnie promocji Mastercooka. Gdzie mogę znaleźć listę sklepów biorących udział w akcji? Czy to są tylko sklepy stacjonarne czy też internetowe?
    ]Link[/url]

0
  • #4 09 Wrz 2010 19:45
    GumowyKurczak
    Poziom 11  

michau.michau napisał:
    zwykły człek
    PS. Odnośnie promocji Mastercooka. Gdzie mogę znaleźć listę sklepów biorących udział w akcji? Czy to są tylko sklepy stacjonarne czy też internetowe?
    ]Link[/url]

musisz pytać w sklepach - większość z allegro bierze udział a ze stacjonarnych raczej wszystkie (ja zamówiłem w Avansie - można było nieźle ponegocjować) a jeżeli odpowiadają Ci, ze nie biorą udziału to na moje oko mijają się z prawdą - po prostu produkt w promocyjnej cenie wezmą sobie i sprzedadzą za cenę rynkową - a i nie daj sobie wmówić, że żeby brać udział w promocji trzeba kupować po cenie katalogowej - sprawdzałem w Mastercook'u i jest to po prostu kłamstwo :)

0
  • #5 15 Wrz 2010 18:36
    zwykły człek
    Poziom 20  

Odpowiem na to co wiem:
    2. Obie mają przepływowy. Skrócenie mycia służy np. do tego, że chcesz zachować temp mycia, ale skrócic czas np umyć gary z tłuszczu w wyższej temp, ale żeby nie trwało to 2,5h tylko 1,5h, bo brud nie jest zaschnięty. Programy krótsze mają zazwyczaj niższa temp. co może skutkowac gorszym efektem mycia w niektórych przypadkach.
    3. MF-870 to już wyższa szkoła jazdy, a MF-880 to już całkiem wypas. Książka kucharska to coś, co robi za ciebie potrawy według określonych przepisów, które masz w instrukcji. Tu piekarnik dobiera grzałki i moc w zależności od tego co i ile załadowałeś. Mf-880 ma jeszcze funkcję Master Chef, która jest jeszcze bardziej zaawansowaną książka kucharską, tu piekarnik dobiera wszystko, a Ty podajesz tylko co włożyłeś. Auto Pyro samo rozpoznaje stopień zabrudzenia i potrzebny czas do czyszczenia, co skraca często czas czyszczenia. Możesz tez sam wybrać ręcznie Eco lub Turbo, ale tu już czasy są sztywne. Pieczenie w niskich temperaturach to przygotowanie miesa bez używania wysokich temp. Jadłem takie mięsko na pokazie - nie da sie porównać z robionym tradycyjnie - mniam. To tak jakby ugotować warzywa normalnie w wodzie i porównywać je ze zrobionymi w szybkowarze lub piekarniku parowym. 2 rózne smaki. Warto jednak wiedzieć, że trwa to kilka godzin.
    6. O prąd się nie bój ma klasę A+ więc zużywa mało prądu.

0
  Szukaj w 5mln produktów