Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przekaźnikowy selektor wejść

14 Wrz 2004 16:17 5706 9
  • Poziom 27  
    No wlasnie tak jak w temacie
    Wpado mi w rece około 50 przekaźnikow telekomunikacyjnych na 12v.
    jak zrobić na tym selektor wejść
    czy ma ktos moze układ jakis schemat preampa gdzie selektor jest na przekaźnikach??
    chodzi o to zeby przekaznik byl zalaczany przez wcisniecie microswitcha.
    wiem ze robi sie to chyba multiplekserem ale ja za cholere sie na tym nie znam wiec czekam na wasza pomoc i schematy od was lub linki za wszelka pomoc wielkie dzieki.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 32  
    Witam.

W Nowym Elektroniku (sierpień/wrzesień - 2000r) był "Uniwersalny ośmiopozycyjny przełącznik elektroniczny".
    Jeżeli znajdę i oczywiście będziesz zainteresowany to zeskanuję i prześlę.

Pozdrawiam.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 27  
    oczywiscie ze bylbym zainteresowany 8-mio pozycyjny wlasnie takie cos by mi pasowalo.

jeszcze do tego zaraz znajde jakis preamp lampowy chyba ze ktos ma jakis sprawdzony preamp lamowy na ecc83 albo cos w tym stylu.
  • Poziom 27  
    oki super sprzecisko proste w wykonaniu teraz mam tylko jedno pytanie skad scalaki:( nigdzie ich ni ma czy sa jakies zamienniki.

szkoda ze ti juz nie wysyla:(
  • Poziom 27  
    stary teraz to mi podpasowales ten drugi sklep jest nawet w gdyni i bardzo tani nie znalem go wczesniej kurcze super pojade sobie do niego moze maja jeszcze cos ciekawego.
  • Poziom 27  
    Ciekawe tylko, czy te telekomunikacyjne przekażniki długo "pożyją" w selektorze wejść,
    gdzie przełącza się prądy rzędu ułamka mikroampera.
    Wystarczy odrobina kurzu lub minimalna warstwa tlenków, by stracić kontakt a napięcie jest za małe,
    by wystąpiła iskierka, czyszcząca styki.
    Dobrze jest sprawdzic, jaki minimalny (oprócz maksymalnego) prąd dopuszcza producent.
    Jeśli to są malutkie i hermetyczne przekażniki - nie powinno być problemów.
    Pozdrawiam,
    Wmak
  • Poziom 27  
    to sa przekazniki na rurkach kontaktronowych akie malusie podwojne hermetyczne.
    mam jeszcze jedno pytanie kjak zrobic ten sekeltor a tranzystorkach czymozna zrobic to jako przerzutnik monostabilny ecless-jordana??
  • Poziom 19  
    Podłączam sie pod temat.
    Mam taki projekt do przełączania uzwojeń na transformatorze uzwojenie pierwotne.
    Prośba o sprawdzenie, czy to będzie działać?? przekaźnikowy selektor wejść
    Moderowany przez trymer01:

Regulamin, pkt 3.1.19.