Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwiechy Liveboxa TP S.A. Czy to wina liveboksa?

05 Wrz 2010 18:58 1647 16
  • Poziom 16  
    Witam
    do livaboxa mam podłączone 4 kompy, 2 po WIFI + 2 po LAN
    od jakiegoś czasu obesrwuję, że wystepuje zawieszanie sieci. 30 minut pracy i zwiecha na 2 minuty i znowy 30 minut pracy i zwiecha
    Czy może to byc wina samego liveboxa? nie wiem jak to sprawdzic i co wykluczyć
    Pamietam, ze wcześniej przy pracy 3 kompów przez 2 lata nie miałem takich problemów
  • Specjalista Sieci, Internet
    Czy jak jest tylko jeden komputer podłączony do neta to też są zwiechy ?
  • Poziom 16  
    bogiebog napisał:
    Czy jak jest tylko jeden komputer podłączony do neta to też są zwiechy ?

tego prawdę mówiac nie wiem. Czasmi pracuje kilka godzin działa ok i się nie zawiesza. Jak juz się zawiesi na wskaźniku WIFI ciagle mam zasieg i niby jest ok a około 1-2 minut musze odczekać kiedy zacznie działać internet
    Po kablu to samo ?

Puść dwa ciągłe ping
    1) do bramy domyślnej strony WAN (powinno być w statusie routera)
    ping -t IP_BRAMY_WAN

2) do bramy domyślnej komputera
    ping -t 192.168.1.1

W czasie zwiechu, który ping przycina ?

Poza tym sprawdż WAN IP routera przed i po zwiechu http://www.showip.com
  • Poziom 16  
    Tak, po kablu jest to samo.
    pingi do bramy domyslnej komputera lecą ciągle 1-2ms
    do bramy wan nie moge znaleźć w statusie liveboxa

mam wpisane 4 adresy MAC do WiFi, gdzieś słyszałem że livebox obsługuje max 3 komputery
    Start/uruchom: CMD.exe, wpisze
    tracert -d www.onet.pl

załącz wynik

> do bramy wan nie moge znaleźć w statusie liveboxa
    alternatywnie puść pinga do www.onet.pl
  • Poziom 16  
    tracert -d www.onet.pl
    przewyższa max liczbe przeskoków 30
    1. 2ms 1ms 1ms
    1-8 upłyną limit czasu żadania
    9. 23 22 22 213.180.146.27

ping www.onet.pl
    wywołane 4 utracone 0 minimum 21 max 23

po chwili miałem juz 2 utracone. O co tu chodzi?
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Odłączyłeś wszystkie inne komputery jak to testujesz ?
    ping -n 100 www.onet.pl

jaki jest wynik ?
  • Poziom 18  
    Może masz problem z użytkownikiem a nie z urządzeniem? TP daje Ci zmienne IP co jest idealne do ściągania plików z różnych serwerów.

Jak sam napisałeś:
    Cytat:
    od jakiegoś czasu obesrwuję, że wystepuje zawieszanie sieci. 30 minut pracy i zwiecha na 2 minuty i znowy 30 minut pracy i zwiecha

Czyli ktoś coś ściąga, ściągnie i resetuje Liveboxa. LB resetuje się około minuty.

Pytanie czy LB się zwiesza czy resetuje, sprawdź jakie masz IP zewnętrzne przed i po zwieszeniu
  • Poziom 16  
    bogiebog napisał:
    Odłączyłeś wszystkie inne komputery jak to testujesz ?
    ping -n 100 www.onet.pl

jaki jest wynik ?

nie, nie odłączałem kompów

min 19 max 285 średnio 27

Dodano po 3 [minuty]:

bobok7 napisał:
    Może masz problem z użytkownikiem a nie z urządzeniem? TP daje Ci zmienne IP co jest idealne do ściągania z plików w różnych serwerów.

Jak sam napisałeś:
    Cytat:

Czyli ktoś coś ściąga, ściągnie i resetuje Liveboxa. LB resetuje się około minuty.

Pytanie czy LB się zwiesza czy resetuje, sprawdź jakie masz IP zewnętrzne przed i po zwieszeniu

zapytam czy cos ciagnie. Może powie prawdę :D
    jest jakiś sposób aby sprawdzic czy ściaga? Mówisz ze LB po ściagnieciu pliku może się resetować? Ja mam problemy na laptopie z WIFi, żonka mówi że stacjonarny się wiesza. Jezeli ktoś ściaga to tylko przez WiFi
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Na początek zmień hasło dostępu do routera
  • Poziom 16  
    bobok7 napisał:
    Na początek zmień hasło dostępu do routera

zmieniam dosyc czesto
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Któryś z komputerów może mieć wirusa lub używa P2P które generują dużą ilość połączeń i router może nie wytrzymywać.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Dokładnie, powodem zwiech jest wirus lub P2P. LiveBOX jest urządzeniem wolnym, więc nie przetworzy zbyt dużo PPS, a jak mu się dużo da to właśnie się zawiesi i zrestartuje.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    bobok7 napisał:
    No właśnie, w tym rzecz, bo np.te 2 minuty trwa na LB synchronizacja, więc to może być po prostu rwanie synchro.

Miałem krótką nieprzyjemność korzystać z LB i nikt nie korzystał z p2p ani wirusów, mimo to zawieszał się na amen dla kogoś (na WiFi), choć inni w tym czasie mieli neta przez WiFi, na co pomagał jedynie restart LB. To nie koniec: LB potrafił zawieszać internet. Tzn. synchronizacja była, IP było, połączenie z LB po kablu i WiFi też, a żadne www, ani pingi na zewnątrz nie dochodziły i też konieczny był restart. Dodatkowo "imponujący" zasięg WiFi (generujący 50% strat w odległości 5m od LB) itd.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Albo właśnie tak jak terrade mówi, może tracić synchronizację, wtedy też tak się może robić.
    Racja.
  • Poziom 16  
    terrade napisał:
    bobok7 napisał:
    No właśnie, w tym rzecz, bo np.te 2 minuty trwa na LB synchronizacja, więc to może być po prostu rwanie synchro.

Miałem krótką nieprzyjemność korzystać z LB i nikt nie korzystał z p2p ani wirusów, mimo to zawieszał się na amen dla kogoś (na WiFi), choć inni w tym czasie mieli neta przez WiFi, na co pomagał jedynie restart LB. To nie koniec: LB potrafił zawieszać internet. Tzn. synchronizacja była, IP było, połączenie z LB po kablu i WiFi też, a żadne www, ani pingi na zewnątrz nie dochodziły i też konieczny był restart. Dodatkowo "imponujący" zasięg WiFi (generujący 50% strat w odległości 5m od LB) itd.

witaj
    jest dokładnie tak jak piszesz z tym że nie muszę go resetować tylko po 1-2 minutach wszystko wraca do normy. Po kablu jest to samo. Co do zasięgu to sprawę rozwiązałem zew. antenkę 15cm i leci na 100metrów.
    Najciekawsze jest to, że od 2 dni nie miałem ani jednej zwiechy. Możliwe, że sasiad nic nie ściagał