Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic SA-HE75 problem z basami

Arkus2 05 Sep 2010 20:16 2444 4
    Arkus2
    Level 11  
    Witam!
    Bo nie jestem pewien czy tak mam być czy tez coś jest nie tak. Kupiłem uzywany amplituner jak w tytule i podłaczyłem do niego głośniki DENON z kina domowego symbol SC-C500SD, 6om, 40W IEC, 100W PEAK, ale nie było basów bo subwoofer z tego zestawu głośników jest pasywny a wzmacniacz ma wyjście na aktywny, więc dokupiłem subwoofer aktzwnz i go podpiołem do odpowiedniego wyjścia i basy są. Jednak dźwięk mnie nie zadawalał i kupiłem używane kolumny duże firmy CAT LEB 401 8om, 400w, 20-23000Hz. Myślałem, że basy będą szły z tych nowo kupionych kolumn a nie z subwoofera a tu nic. Sprawdziłem nowe kolumny pod wzmacniaczem Yamaha i dźwięk był piękny. A z mojego wzmacniacza nie idą basy tylko idą z subwoofera aktywnego. Mam pytanie, czy mam coś zepsute w aplitunerze czy po prostu ten amplituner nie wypuszcza sygnału na kolumny (np przednie) sygnału basowego i tak ma być. A może trzeba jakoś spiąć sygnał z gniazda pod które podłączam subwoofer z kablami do kolumn? a może to wina źle dobranych kolumn. W instrukcji pisze - impedancja obciążenia 6-16om i zakres częstotliwości mocy oba kanały wysterowane -3dB 10HZ-40 kHZ (6om). Nie znalazłem innych ustawień jak tylko regulację basów na subwooferze, która zresztą działa. Prosze o radę.
    leopard102
    Level 13  
    "...Tryb stereofoniczny o dużej mocy 80 W na kanał
    Wzmacniacz mocy pracujący w ulepszonej klasie H+
    niezależne ustawianie poziomu mocy subwoofera
    Ustawianie konfiguracji zestawów głośnikowych: duże, małe, brak (z wyjątkiem lewy/prawy kanał)dla każdego kanału
    Miksowanie dźwięku na 2-kanałowy
    Wyjście na subwoofer dla poprawy odtwarzania basów,..."

z opisu wynika że ampli posiada zwrotnice, musisz przestawić głośniki frontowe na Large, kolejna sprawa sprawdź go w trybie Stereo, wtedy fronty powinny dostać pełne pasmo.
    Arkus2
    Level 11  
    Dzięki za podpowiedź, zmieniłem i coś troszkę się poprawiło ale nie za wiele. Z subwooferem słychać basy i typowe dudnienie, ale jak ściszę subwoofer (mam regulowany) to z kolumn dalej nie idzie to co ma być (oczywiście w trybie stereo). Jutro sprawdzę jeszcze to na słuchawkach. Ale w głośnikach są takie otworty z których powino uchodzić powietrze i nic. A miałem kiedyś wieżę panasonic i kolumny 40 i zdmuchiwało przy mniejzych otworach świeczkę.
    leopard102
    Level 13  
    Szukaj w ustawieniach, kolumny frontowe na Large, w trybie Stereo sub nie powinien grać, najlepiej go wycisz i wtedy zmieniaj ustawienia, tak aby słyszeć czy coś się zmienia we frontach.
    Arkus2
    Level 11  
    sab gra cały czas (w trybie stereo też) chyba że go wyłącze w ustawieniach. trochę pogrzebałem w tych ustawieniach zmieniłem rodzaj głośników i basy trochę słychać ale to nie to wg. mnie, ale może to wina sprzętu chodzi mi o jakość, że nie najlepszy. A może jednak coś zepsute?