Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klawiatura Logitech G15 - nie działa Shift

05 Wrz 2010 21:11 3824 6
  • Poziom 12  
    Witam posiadam używaną klawiaturę firmy Logitech model G15. Borykam się z następującym problemem, mianowicie nie działa mi lewy Shift przez co nie mogę korzystać wygodnie z wielkich liter oraz nie mogę wprowadzać wszystkich znaków, na prawym Shift'cie też nie wszystko działa jak należy. Instalowałem już najnowsze sterowniki dla tej klawiatury od Logitecha i dalej to samo, w programie do tej klawiatury jest opcja testowania klawiszy to ten shif działa mi niby jako Control, natomiast prawy shift działa mi jako ctrl i shift wciskane razem. Kompletnie nie wiem o co chodzi, pod Linuxem jest to samo więc problem leży po stronie klawiatury, może ma ona jakiś reset ustawień w sobie, może ktoś w niej coś zmieniał. Poprzedni właściciel twierdzi, że u niego było wszystko ok. Testowałem ją też na drugim komputerze i to samo.

Pozdrawiam i proszę o pomoc.
  • Poziom 31  
    Rozkręć klawiaturę i sprawdź czy w tym miejscu nie ma zabrudzeń/zalania przez ciecz. Posprawdzaj też ścieżki na folii.
  • Poziom 15  
    ja bym oddał do sklepu, g15 mają min 2 lata gwarancji a wyszły nie dawno
  • Admin grupy komputery
    mepol napisał:
    ja bym oddał do sklepu, g15 mają min 2 lata gwarancji a wyszły nie dawno

Mylisz się - G15 to już dość stara klawiatura i w dodatki bardzo czuła na wszelkie zabrudzenia.
    http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Logitech_G15_-_klawiatura_dla_graczy-1120.html

- Jak już wyżej wspomniano - należy zacząć od dokładnego wyczyszczenia folii, jak i styków łączących folię z PCB.
  • Poziom 12  
    Na klawiaturę nie mam żadnego paragonu, a więc z gwarancji nici. Spróbuję ją w wolnej chwili rozkręcić i sprawdzić ścieżki, sprawa ma się o tyle dobrze, że klawiatura ma plombę wiec nigdy nie była rozkręcana i nikt wcześniej w niej nie grzebał. Szczerze to właśnie obstawiałem problem ze ścieżkami, ale miałem cichą nadzieję, że to może jednak wina ze strony softu. Jak wykonam zabieg dam znać co i jak.

Żeby nie było wątpliwości mam dokładnie model G-15 Y-UW92(bo było kilka rewizji tej klawiaturki) Ma ona taką różnicę od tej jakby bardziej powszechnej wersji, że ma przy lewym shift jeszcze znak "|\".:
    Klawiatura Logitech G15 - nie działa Shift
  • Poziom 21  
    W tym modelu srebrne ścieżki niestety "parują" Prześledź dokładne pod lupą lub omomierzem. Na 100% ścieżka się "rozlazła" przemyj spirytusem, a tam gdzie jest przerwa można "załatać" klejem przewodzącym.
  • Poziom 12  
    Klawiaturę przeczyściłem dokładnie spirytusem, dzięki czemu udało mi się naprawić prawy shift, niestety lewego Shift pomimo skrupulatnego czyszczenia nie udało mi się naprawić, ustawiłem po prostu w programie Logitech Gaming Software klawisz G5 jako Shift. Nie jest to do końca wygodne rozwiązanie, ale jakoś da się przyzwyczaić, podczas pisania aż tak nie przeszkadza, natomiast w grach to już trzeba jakiś inny klawisz podbindowac np. CapsLock :/ Ogólnie to duży minus dla Logitecha za "parujące" ścieżki, zrozumiał bym to w klawiaturze za 15zł, ale nie w G15 za kilka ładnych stówek!