Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmieniarka cd 1DINCDC VW (Sony) niesprawna mechanika ?

JACEK P 05 Wrz 2010 21:43 1654 3
  • #1 05 Wrz 2010 21:43
    JACEK P
    Poziom 14  

Witam
    Trafiła mi się do naprawy zmieniarka Sony robiona dla VW o symbolu 1DINCDC. Jest problem z mechaniką po podaniu zasilania mieli przez chwilę silnikiem napędzającym wałki wysuwu płyty. Nie sprawdza zawartości talerzyków (czy znajdują się płyty). Po około 5s podświetla przyciski 5 i 6 jak gdyby znajdowały się płyty na tych talerzykach. Próbowałem odszukać informacji na temat tego sprzętu jedyne co znalazłem to pinout. Naprawiał ktoś z kolegów taką zmieniarkę albo posiada informacje na jej temat? Za wszelką pomoc serdeczne dzięki

0 3
  • #2 07 Wrz 2010 15:25
    tttomekkk
    Poziom 12  

Witam. Trafiło mi się kilka takich sztuk w naprawie. Z tego co pamiętam to ta zmieniarka pamięta załadowane płyty, miałem podobne usterki, musisz spróbować czy przyjmie i odda płyty z innej pozycji jeśli tak to wyłącz ją włóż samemu płyty w miejsca które zmieniarka pokazuje jako zajęte i ją uruchom, jeśli odda ci je to po usterce. Jeśli nie zadziała napisz jak będę miał chwile rozbiorę sztukę i sprawdzę co jeszcze może jej dolegać.

0
  • #3 08 Wrz 2010 21:45
    JACEK P
    Poziom 14  

Załadowanie płyt w 5 i 6 talerzyk a następnie ich wyjęcie pomogło (tj nie pokazuje ich w zmieniarce). Jednak dalej jest problem tego typu iż przy próbie załadowania (tj. wciśnięciu klawisza load i numeru płyty) rolki wciągające płytę obracają się w odwrotną stronę ( wypychają płytę).

0
  • #4 09 Wrz 2010 08:19
    tttomekkk
    Poziom 12  

Jeśli rolki obracają się w odwrotną stronę to znaczy że zmieniarka widzi płytę w środku i próbuje ją oddać musisz sprawdzić czujki. Postaram się dziś rozebrać jedną i odpisze.

0
  Szukaj w 5mln produktów