Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

passat 1.8T 1999r kontrolka oleju żółta

05 Wrz 2010 21:53 6856 9
  • Poziom 15  
    Witam mam problemik, w moim pasku po raz drugi pojawiła się
    żółta kontrolka oleju i tak jak za pierwszym razem po przejechaniu ok 150km trasy
    i opis sprawdz poziom oleju.
    Sprawdzałem czujnik otwarcia maski jest ok, sprawdziłem poziom oleju ok [w koncu kilka kilometrów po wymianie]
    Więc odpiąłem akumulator i wszystko w porządku
    Za drugim razem [po jakichś 3 miesiącach] to samo 150km i świeci sprawdzam poziom ok [jakieś 500km do wymiany następnej] po powrocie do domu wymiana oleju wyjąłem czujnik wymyłem go zalałem nowym olejem paska odpiąłem aku i chodzi ale i tak nie daje mi to spokoju dlaczego się załącza ta kontrolka może mi ktoś coś pomoze gdzie szukać problemu. Za 2 tyg znów bende leciał w dłuższą trase zobaczymy czy sie załączy.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 15  
    Odepnij czujnik ciśnienia oleju i pryśnij jakimś kontakt sprayem w kostkę-może to coś pomoże.Jeśli nie,to wymień czujnik.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    JORGE83 napisał
    A odpytałeś licznik na błędy ?Co w blokach pomiarowych widać?Jakie napięcie przy czujniku?Pin1-12v po zapłonie przez f5,pin2-masa,pin3-do licznika pin18 złącze b.

wszystko ok ale jesteś za dobry dla mnie jestem zwykłym mechanikiem połowy z tego co napisałes nie kojaże ale interesuje mnie to możesz mi to bliżej wytłumaczyć i dziekuje za zainteresowanie i rade
  • Poziom 9  
    miałem tak samo jadę żółta kontrolka staję sprawdzam olej wsiadam i kontrolki juz nie mam po czasie miesiąca sytuacja sie powtarza ale wtedy tylko podniosłem maskę i zamknąłem bez gaszenia silnika i znikła koleś mi powiedział że żółta kontrolka w tym samym miejscu co czerwona jest w formie informacji że czas zobaczyć pod maskę (coś w formie przeglądu) wiem jest to głupie ale u mnie juz sie nigdy nić takiego nie powtórzyło
  • Poziom 15  
    zgadzam się z tobą może tak być ale co sprawdzić jest to trochę nie do żeczy
    każdy leszcz zobaczy taką kontrolkę podniesie maskę nic nie zobaczy poczym zamknie kontrolka zgaśnie i stwierdzi że jest ok.
    Natomiast każdy co ma trochę pojęci się tym przejmie i właśnie tak jest.
    A może ktoś wie czy może to być wina pompy oleju.
    co z tym fantem zrobić olać to czy szukać dalej przyczyny.
  • Poziom 15  
    Jestem raczej zwykłym mechanikiem obecnie pracującym w angli od kilku lat przerabiam naprawde dużo samochodów ale czasami zaskakują mnie niektóre przypadki. Czasem też z braku wiedzy nie wstydzę się tego z tego co wiem to FORUM ELEKTRODA.PL właśnie po to jest żeby się uzupełniać nawzajem czyż nie tak
    Ale OWIK jak czytam twoje wypowiedzi to poprostu się odechciewa załączać internet jesteś tak wszystko wiedzący i tak wspaniały tak potrafisz pomóc ludziom ze pozazdrościć nie myślałeś startować na polityka i wyrzucić komputer, ludzie by mieli lżej. Albo przynajmniej znajdz sobie chłopaka albo dziewczynę [w co wątpie] i spędzaj jakoś wolny czas a nie dołuj ludzi.

Od razu Przepraszam moderatorów za to wszystko ale już nie mogę z tym gościem
    Jeżeli ja napiszę coś nie tak zaraz jest kosz albo upomnienie nie dokońca wiem o co tu chodzi
  • Poziom 9  
    zgadzam się z tobą w całości szczerze powiem ja to olałem a powiem że w moim passku ostatnio maska jest często podnoszona ale to już inna bajka i takiej kontrolki od jakiegoś czasu nie mam ale powiem że w tamtym czasie teraz pamiętam zbliżał mi się serwis być może to tez ma jakiś wpływ