Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pomoc w wyborze telefonu. Smartphon z GPS, wi-fi,...

bartek_ziom 05 Sep 2010 22:19 1419 4
    bartek_ziom
    Level 10  
    Witam forumowiczów, otóż przyszedł czas na zakup nowego fona. Rozumiem, że podając ogólnik moich wymagań, będę czekał aż każdy z Szanownych forumowiczów wejdzie w mój temat i podzieli się swoimi doświadczeniami i opiniami. Dlatego spróbuję sprecyzować to jak najbardziej dokładnie.

Szukam telefonu , smartphona, który uszczęśliwi mnie będąc wyposażonym w GPS, wi-fi, klawe QWERTY i najlepiej dotykowy wyświetlacz oraz oczywiście wejście na kartę. Rozumiem że dzisiejsze telefony są wyposażone w pokaźne wyświetlacze i w żadnym nie wytrzyma mi bateria przez tydzień, ale również nie chcę jej codziennie ładować :P

Co do ceny - przewiduję tutaj kwotę do ok. 1500 zł. Chciałbym kupić telefon nowy lub nieznacznie używany. Co do oprogramowania - nie mam wyraźnych wymagań, jednakże poprosiłbym o polecenie mi któregoś. Ostatnio czytałem, że symbian stał się troszkę przestarzały i powoli koncerny będą z niego rezygnować.
    Kajakus
    Level 12  
    HTC HD, albo Touch Diamond 2 - Topaz, oba na Win.. polecam
    bartek_ziom
    Level 10  
    a co myślicie o SE Xperia 10 lub VIVAZ u8i?
    Kajakus
    Level 12  
    SE Xperia - Z jednej strony aplikacje działają szybko i bezproblemowo, z drugiej zaś ekran nie należy do najprzyjemniejszych i najbardziej "dotykowych". Czas życia baterii wynosi od niecałej doby w przypadku ekstremalnego korzystania do mniej więcej półtora dnia. System operacyjny to Android 1.6 (bez multitouch). Zaletą na pewno jest procek 1GHz

VIVAZ u8i - najwieksza zaleta 8mpix aparat :D
    bartek_ziom
    Level 10  
    no właśnie, vivaz kusi 8mpix aparatem, ale uważam, że jeżeli ktoś chce robić dobre zdjęcia to niech zainwestuje w porządny aparat :D
    Do tego Vivaz ma neico słabszą baterię.

A co jeszcze oprócz tego?