Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor Panasonic TX-P42S20E i cyfrowe wyjście optyczne

radkoman 06 Wrz 2010 08:12 4559 7
  • #1 06 Wrz 2010 08:12
    radkoman
    Poziom 9  

Chciałem połączyć moją plazmę Panasonic TX-P42S20E z zewnętrzną kartą dźwiękową podłączoną do laptopa, do której z kolei podpięte są głośniki 5.1. W tv jest cyfrowe wyjście optyczne (out), a na karcie natomiast wejście (in). Wszystko spinam kabelkiem optycznym. Niestety, dźwięk nie jest przenoszony. Co robię źle?

0 7
  • #2 06 Wrz 2010 09:22
    Pablo1964
    Moderator

Sprawdź, czy nie trzeba uaktywnić gniazd optycznych w menu.
    P.S. Jesteś pewien, że na karcie masz wejście a nie wyjście optyczne?

0
  • #3 06 Wrz 2010 09:52
    radkoman
    Poziom 9  

Na karcie są dwa porty optyczne, zarówno in jak i out. Telewizor zakupiłem w sobotę i jeszcze nie jestem zorientowany, gdzie się uaktywnia wyjście optyczne. Sygnał chyba idzie po świetle, bo końcówka kabla po podłączeniu do tv świeci na czerwono.

0
  • #4 06 Wrz 2010 10:15
    kazikszach
    Poziom 33  

Jakie jest źródło sygnału tv?
    Kartę sprawdź podłączając np. DVD kablem optycznym.

0
  • #5 06 Wrz 2010 10:33
    radkoman
    Poziom 9  

Źródłem sygnału jest telewizja kablowa. Niestety, moje DVD nie posiada cyfrowego wejścia optycznego, tylko coaxial. Gdzie w menu tv można aktywować wyjście optyczne? Czy ono aktywuje się samo automatycznie?

0
  • #6 06 Wrz 2010 11:03
    hojlo1
    Poziom 35  

Sprawdź w instrukcji TV czy przypadkiem wyjście optyczne nie jest aktywne tylko przy odbiorze z tunera wewnętrznego (często tak jest).
    Wtedy sygnał przestrzenny będziesz musiał brać z dekodera. :(

/poprawiłem post - bo chodzi o tuner wewnętrzny/

0
  • #7 06 Wrz 2010 11:42
    radkoman
    Poziom 9  

W instrukcji znalazłem taki zapis, który dotyczy zarówno audio out jak i digital audio out:
    "Aby uzyskać z urządzenia zewnętrznego (np. 5.1-kanałowy dźwięk Digital Dolby), podłącz dane urządzenie do wzmacniacza. Informacje na temat podłączenia można znaleźć w instrukcji używanego urządzenia i wzmacniacza."

Oraz jeszcze to:
    "Wybór SPDIF -

SPDIF: Standardowy format cyfrowego sygnału audio
    Wybór ustawień początkowych dla cyfrowego sygnału audio z gniazda DIGITAL AUDIO OUT (Auto/PCM)
    Auto: - Sygnał Dolby Digital Plus i Dolby Digital są wyprowadzane jako Dolby Digital Bitstream
    - Sygnał HE-ACC (48kHz) jest wyprowadzany w formacie DTS.
    - Sygnał MPEG jest wyprowadzany jako PCM.
    PCM: Cyfrowy sygnał wyjściowy jest na stałe ustawiony na PCM.
    Dla trybu DVB lub Tryb Video"

Trochę to zamotane, ale rozumiem, że można włączyć SPDIF gdzieś z poziomu menu? Sprawdzę po powrocie do domu.

0
  • #8 06 Wrz 2010 18:37
    radkoman
    Poziom 9  

Z kablówki mam sygnał analogowy, a zdaje się, że SPDIF działa tylko w trybie DVB-T :cry:

0