Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka solidna i energooszczędna zamrażarka skrzyniowa 250l?

DXM 06 Wrz 2010 09:00 12139 12
  • #1 06 Wrz 2010 09:00
    DXM
    Poziom 10  

Witam forumowiczów,

Planuję kupić zamrażarkę skrzyniową, ok. 250l. Moje podstawowe kryteria to:
    1) Sprzęt ma być solidny - nie chciałbym, żeby mi się popsuła zaraz po upływie gwarancji. Urządzenie ma pracować w domu na wsi z utrudnionym dojazdem - ewentualne naprawy byłyby logistycznie bardzo kłopotliwe ;).
    2) Optymalna objętość ≈250l z dużym marginesem. Może być znacznie większa ;). Absolutne minimum to jakieś 150l.
    3) W miarę możliwości energooszczędna.
    4) Żadnych cudownych wynalazków w rodzaju skraplacza zatopionego w izolacji itp.
    5) Cena - do ok. 2000zł. Ogólnie wychodzę z zasady, że lepiej zapłacić drożej, ale tylko raz ;).
    6) Gabaryty - bez znaczenia, będzie miała własne pomieszczenie, w którym jest masa miejsca.

Pytanie do forumowiczów - co byście mogli polecić? Co sądzicie o firmie Bauknecht? Może AEG? Electrolux?

0 12
  • #2 06 Wrz 2010 15:36
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  

Siemens, Bosch, Liebherr. Bauknecht też podobno bardzo dobry.
    Ad 4 - chyba innych teraz nie ma, więc jesteś skazany na taki skraplacz.
    Ad 5 - Mój Liebherr 300 l kosztował 1400 zł, więc Twój budżet jest za duży.

0
  • #3 08 Wrz 2010 09:40
    DXM
    Poziom 10  

Dzięki za odpowiedź ;).

A jak sprawuje się ten Liebherr i jaki to konkretnie model? Przyznam, że z początku myślałem o tej firmie, ale nieco odstraszyła mnie niechętna opinie o rzeczonym skraplaczu.

W stojących zamrażarkach szufladowych, to jeszcze rozumiem, ale w skrzyniowej - czemu taki skraplacz zatopiony w izolacji miałby służyć? Przecież i tak wszystko jest zamknięte w jednej skrzyni, więc żaden skraplacz i tak nie wystaje...

A co sądzicie o firmie Gorenje? Np. modele FHE306A, FH9438W? Cena bardzo kusząca - i zawsze mi się wydawało, że to solidna firma.

0
  • #4 08 Wrz 2010 18:35
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  

GTS 30120 i sprawuje się bezproblemowo.
    Pewnie zatopienie skraplacza ma służyć estetyce? Jeżeli działa, to mnie nie interesuje reszta.

2
  • #5 09 Wrz 2010 11:08
    JohnnyBlaze
    Poziom 14  

DXM napisał:
    A co sądzicie o firmie Gorenje? Np. modele FHE306A, FH9438W? Cena bardzo kusząca - i zawsze mi się wydawało, że to solidna firma.

Gorenje to solidna marka.Ma podzespoły z Danfossa,czyli tak samo jak Liebherr,no i Gorenje w tej chwili daje 5 lat gwarancji na sprzęt chłodniczy.Więc myślę ,że warto.

0
  • #6 09 Wrz 2010 21:37
    polkos
    Poziom 17  

Jeszcze można wziąć pod uwagę Whirlpoola w zamrażarkach jest dobry.

1
  • #7 09 Wrz 2010 22:23
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 13 Wrz 2010 10:05
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  

Polar produkował dla Whirlpoola. Po moich przejściach z lodówkozamrażarką Polaru nie radzę ryzykować.

1
  • #9 17 Wrz 2010 13:32
    zwykły człek
    Poziom 20  

Nie wiem, czy mi się wydaje, ale jak patrzę na skrzyniówki whirlpoola i boscha to wydają się identyczne, więc chyba jakaś kooperacja nastąpiła i to nie pierwszyzna między tymi firmami w chłodnictwie albo obaj biorą z tego samego obcego źródła. No porównajcie np. Bosch GTM30A00 WH i Whirlpool AFG 6452 AP poza paroma szczegółami estetycznymi... pojemności dziwnie te same, panele są wręcz identyczne, a może sie mylę? Jak znam życie to i tak Turcja albo Chiny.

1
  • #10 21 Wrz 2010 11:48
    DXM
    Poziom 10  

Jeszcze raz dzięki za informacje.

Z uwagi na 5 lat gwarancji, cenę i parę innych szczegółów wybór padł na Gorenje FH 9438 W.

Dla zainteresowanych: zamrażarka ma zwyczajny skraplacz umieszczony z tyłu obudowy na zewnątrz - jak w starszych lodówkach.

0
  • #11 21 Kwi 2013 15:58
    wess122
    Poziom 11  

DXM napisał:
    Jeszcze raz dzięki za informacje.

Z uwagi na 5 lat gwarancji, cenę i parę innych szczegółów wybór padł na Gorenje FH 9438 W.

...........

Chciałem się zapytać ( dla potomności i mojej ciekawości ) jak Ci działa sprzęt.
    Jakieś usterki ? Klekotanie ? Przemyślenia itp.

Akurat sam szukam czegoś dla siebie jak coś rozejrzał bym się za nowszym modelem lub tym samym bo są jeszcze w ofertach.

0
  • #13 05 Cze 2018 16:48
    Paweldoradca
    Poziom 11  

Witam
    Odradzam zamrażarki BOSCH.
    Moja popsuła się 1mc po 5 letniej gwarancji.
    Teraz nikt w rozsądnych pieniądzach nie chce tego gó**a naprawić.
    posiada aluminiowy wymiennik a kompresor posiada miedziane przyłącze.
    Trzeba stosować specjalne złączki i urządzenie do zaciskania.
    Czynnik to oczywiście 600a.
    Wycena naprawy przez serwis BOSCH 800PLN

0
  Szukaj w 5mln produktów