Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 323F nie odpala, gasnie

Łukasz1984 06 Wrz 2010 09:23 6934 13
  • #1 06 Wrz 2010 09:23
    Łukasz1984
    Poziom 8  

Witam. Pomóżcie mi prosze. Kupilem Mazdzinke, zawsze chcialem i cieszylem sie do wczoraj.. W piatek pojechalem z dziewczyna do jej rodziny, przez 320 dokladnie km trasy było wszystko ok. Tam na miejscu tak samo. W trakcie powrotu zatankowalem autko, wiec benzyna byla ( przy granicy z Ukrainą :P ), po przejechaniu jakis 200km samochód zaczął tracic moc i gasnąc na niskich obrotach, co zaskutkowalo calkowitym padnieciem. Przy odpalaniu auta mialem wrazenie, za zaraz załapie ale jednak nie .. Udało sie auto odpalic z popychu, ale po któryms razie. Podczas jazdy z normalna predkosci tak od 50 do 160 wszytko Ok zero szarpania zero oznak usterki.. Dojazd do swiatel i musialem dobrze pracowac pedalem geazu zeby nie padł.. Dojechalem jakos do celu, zgasilem auto i odpalilo ale po 5 min rozmowy, jak juz chcialem odjechac odpalam jeszcze raz i lipa. Co to może być, bo jestem podłamany a nie chce dac gdzies go do naprawy, gdzie naklada mi do glowy bzdur i zaplace tyle, co za same auto.

Autko MAzda 323F 1991 rok
    1.6 16V

0 13
  • #2 06 Wrz 2010 09:51
    milosztk
    Poziom 2  

pierwsze to filtr paliwa wymien. Ja mialem podobnie z golfem IV tylko ze to byl diesel ;p ale okazalo sie ze ta pompa paliwowa(chyba tak to sie nazywa hehe) co znajduje sie w baku byla zasyfiona i auto gaslo :) wszystko wyczyscilem i autko smigalo az milo ;p

0
  • #3 06 Wrz 2010 09:53
    Łukasz1984
    Poziom 8  

miałem problemy ze nie kwrecal sie na wysokie obroty przy przyspieszaniu, dusił sie i dławił więc, wyminialem filtr paliwa jakies 1 miech temu i albo syf zerwalo i znowu sie zapchal albo cos z pompa poniewaz przy przygazowaniu takdo 4 tys nawet do 5 było czuc won benzyny :(((

1
  • #5 06 Wrz 2010 10:40
    Łukasz1984
    Poziom 8  

no nic bede probowal innego wyjsścia nie mam ;/ jakby ktos miała jeszcze jakieś pomysłyto pisac odezwe sie jak usune usterke lub jak już wszystko przerobie i dalej bedzie lipa

0
  • #6 09 Wrz 2010 16:52
    Łukasz1984
    Poziom 8  

Hmm wyminiem cewke i mazda odpala za 1 razem nie tak jak ostatnio ale kolega stwierdzil ze od pompy ida dwa węzyki do silnika i 1 podaje benzyne a drugim nie ( że ejst przetarta,, zamóiwlem pompe .. nie drogo koszt 60zł dobrego zamiennika nie bede reklamował) jutro wymiana ponieważ czasem chodz i normalnie a czasem sie dławi i prawie ganie. Mam nadzieje że to ostateczna przyczyna i bede mogł wam napisać za niedługo że lata normalnie aż miło.. Pzdr...

Wymieniona pompa .. cewka , przeowdy swiece i filtr i ciagle to samo... 3 dni chodzi dobrze nie gasnie nie dławi sie i znowu od czasu do czasu gubi obroty.. dojazd do świateł dohamowanie ,, postój, luz w skrzynki 1000obrtów i spadaja i prawie gaśnie.. nie mam już pomysłów :(((

0
  • #7 16 Wrz 2010 09:50
    Łukasz1984
    Poziom 8  

Hehehe alejetem zakrecony oczywscie mazda nie zrobiona bo nie ma ktoi kiedy. Mam silnik starego typu gaźnikowca ;) no i nie mam elektryczne pompy paliwa w zbiorniku tylko mechaniczna przy głowicy.. Ostatniaszansa zapchany gaźnik i dysze czy to możliwe bo jeszcze do niedawna do wczoraj odpalała a teraz krei ale już nie odpala tylko ja zalewa

0
  • #8 17 Wrz 2010 00:31
    drave92
    Poziom 9  

Sprawdź kolego również dokładnie kompresje jak czułeś woń benzyny oraz gaśnie na wolnych :)

0
  • #9 17 Wrz 2010 06:35
    Lech54
    Poziom 20  

Witam.
    A może czas zająć się gaźnikiem (rozebrać,przeczyścić,dokładnie zapoznać się
    z stanem pływaka-ustawić poziom paliwa).

0
  • #10 22 Wrz 2010 14:02
    Łukasz1984
    Poziom 8  

Witam Panowie i Panie o ile tu są. Rozebralem tak jak umialem spuscilem ten syf z gaxnika a bylo go sporo. po zlaniu 100ml wahy do butelki po 25 godzinach bylo 0.5 cm wody i czarny SYF .. wyczyscilem go benzyna extrakcyjna tak jak i obudowe filtra powietrza i odpalila jeżdzi dobrze czasem dostaje jeszcze spadku obrtów i potrafi zgasnąc ale to juz jest o 100 razy mnie jak bylo widocznie czeka mnie jeszcze jedna lub kika takich akcji z czyszczeniem Gaźnika ale ogolnie jest o niebo lepiej.. Pozdrawiam i dziekuje za pomoc :D:D:D

Powtórka z rozrywki jakis czas bylo ok a dzis mi nie zgasla ale strasznie niskie oborty ma teraz w sumie odpala ladnie itp ale niepewnosc moja sięga granic jak stoje na swiatłach to muszcze pedal gazu delikatnie dociskac bo sie duuusi

0
  • #11 30 Wrz 2010 08:29
    Łukasz1984
    Poziom 8  

Witam,, było juz wszystko ok nie gasła nie traciłą obrotów. Wcoraj podczas powrotu do domu poprstu w wolnym tempie stracila prąd .. po zgasnieciu odpalila 1,... 2,.. 3,... i buuuuuu i gasnie i tak przez 15 km az dojechalem do domu . Odpala normanie chodzi normalnie ale po przejechaniu pewnego dystansu jak wciskam gaz ona tak jak by usypia i pada nie ma wogole sily nie wiem co sie dzieje mam juz jej :( po dziurko w nosie

Nadmieniam Mazda 323F BG 1991 rok Gaźnikowa wersja

0
  • #12 30 Wrz 2010 08:51
    Lech54
    Poziom 20  

Witam.
    Przy tym gaźniku jest wkręt z sprężynką można za jego pomocą podnieść wolne obroty. Jeszcze raz przeczyścić gaźnik.Sprawdzić działanie pompki paliwa(rozebrać,wyczyścić,usunąć usterki).

0
  • #13 30 Wrz 2010 09:07
    Łukasz1984
    Poziom 8  

Czyli taki powolne tj. padanie podczas jazdy to nie musi byc wina elektryki ale może.. pompa paliwa jest 1 mechaniczna przy głowcy.. Trudno koszta to koszta kocham ta mazde jutro jade go gaźnikowca niech mi to robi bo mnie krew zalewa

0
  • #14 30 Wrz 2010 09:55
    Lech54
    Poziom 20  

Witam.
    Przyczyn może być więcej (nawet odpowietrzanie zbiornika paliwa przez korek)ale od pompy paliwa bym zaczął .Mechanik na pewno sobie poradzi
    a i koszta nie powinny być duże.Powodzenia.

1