Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sub

nicus 14 Wrz 2004 18:43 1196 10
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich mam taki problem chcem zbudowac suba, ktory narazie bedzie dzialal w domu a potem chcem go wrzucic do auta. Chodzi mi ogolnie o taka konstrukcje. Sub jest zbudowany z przodu prosty a z tylu jest pod ukosem zeby weszedl dobrze do bagaznika i dobrze pasowal do siedzen :] z tylu. Chcem do niego wlozyc glosnik tylko jeszcze sam nie wiem jaki zastanawiam sie nad 8 glosnikami, pomozcie mi wybrac. Glosniki to :
    - Alphard SW 1003 Z
    - Alphard CW 1202 C
    - Alphard CW 1002 C
    - Alphard SW 1203 Z
    - Alphard LW 800
    - A-tex 25cm (nie znam modelu)
    - A-tex 20cm (nie znam modelu)
    - BASS FORCE 350W (tak samo jak wyzej)
    Moze macie jeszcze jakies inne sugestie chodzi mi o to zeby sub gral ladnie i dawal duzego kopa, chcem zeby to byl sub bass reflex. Nie mam duzo pieniedzy wiec prosil bym zebyscie mi pomogli wybrac glosnik zeby ladnie sie prezentowal swoimi dzwiekami. Jak ktos by mogl mi odrazu wyliczyc dla tych glosnikow obudowe :] to bym byl bardzo wdzieczny. aha do tego ostatniego glosnika, "Bass Force" wiem o nim tylko tyle ze to jest glosnik 350 W nic wiecej o nim nie znalazlem :/ tak pisze gosciu ktory go sprzedaje.
    Powiedzcie mi bo szczegolnie zastanawiam sie nad dwoma glosnikami to jest nad "ALPHARD SW1203z" i nad "ALPHARD SW 1003Z", bo maja duze zawieszenie gumowe i moim zdaniem powinny sobie poradzic w obudowie b-r, ale jestem laikiem w tych tematach, zaczolem sie interesowac tym dopiero od paru dni :] i chcem zbudowac poprostu cos co zadowoli moje uszy z wyzej wymienionych glosnikow :]. Jak ktos by byl taki mily i by mi mogl wyliczyc, nie dla wszystkich tak jak wczesniej pisalem glosnikow wymiary i reszte obliczen ale tylko dla tych dwoch (wiem ze nie bedzie sie chcialo komus liczyc wymiary dla 8 kolumn) bardzo bym byl wdzieczny.

ps: Te glosniki poprostu chcem kupic na allegro i tam nie ma podanych do tych ostatnich glosnikow ani modeli ani niczego wiec prosze was o wyrozumialosc odnosnie tego

Zamieszczam zdjecie suba jakiego chcem otrzywac po wszystkim, aha na forum widzialem zdjecie podobnego suba tylko bylo lepiej widac jak znajde je jeszcze raz to zmieszcze je tutaj zeby kazdy mnie zrozumial :] o co mi chodzi dokladnie.

Pozdrawiam i dziekuje za wszytkie odpowiedzi ktorych udzielicie.
  • Poziom 21  
    Jak ma być do samochodu i coś z tych które zaproponowałeś to chyba najlepszym rozwiązaniem będzie LW800. Wsadź takie dwa do obudowy 50 litrów BR strojone na 38-40Hz. Nie będzie rewelacji - bo za ta cene rewelacji nie da się zmajstrować, ale będzie głośno
  • Poziom 31  
    Hehe a ja z powodzeniem polecić mogę głośnik A-tex 25cm do tego typu skrzyneczki i będzie bardzo przyjemnie grało :) budowałem już skrzyneczki na tych przetwornikach i spisują się dobrze jak za tą cene :D tu podaje link do tego glosnika :http://www.allegro.pl/show_item.php?item=31252353
  • Poziom 24  
    nicus napisał:
    szczegolnie zastanawiam się nad dwoma glosnikami to jest nad "ALPHARD SW1203z" i nad "ALPHARD SW 1003Z", bo maja duze zawieszenie gumowe i moim zdaniem powinny sobie poradzic w obudowie b-r

ładnie :D

musiesz wiedziec ze nie ocenia sie głośnika po wyglądzie. napisz jakie to auto to bedzie latwiej. jeśli ma być to hatchback to z czystym sumieniem polecam lw 800(4ohm) i do tego wzmacniacz mf-2s(alphard) TANIO i DOBRZE. jak na tą cenę to nie znajduje konkurenta w odtwarzaniu niskich częst. w samochodzie. u mnie gra taki zestaw i jest git. fajny, czysty basik i do tego nisko schodzi. cw1002c i cw 1202c są spox ale potrzebują duzej obudowy >40L i mocnego(czyt. drogiego) wzmacniacza >170Wrms. a co do serii sw to nie tykac nawet kijem z 5metrów. to SHIT!
  • Poziom 10  
    nfsking to ma byc stara skoda favorit 5 dzwiowa, ale niedlugo mam zamiar zmienic samochod wiec jak mowisz nad tym glosnikiem lw 800 to tez sie nad nim zastanawialem i tak myslalem zeby zrobic z 2 takich suba do samochodzu tylko cos mi sie zdaje ze to bedzie duza obudowa jak zrobie z dwoch, wiec chyba bede musial z jednego zrobic ale to co.
  • Poziom 24  
    z dwóch takich spoko. tylko że wtedy obudowa wyjdzie 60L(!) i bedziesz potrzebowal wzmacniacza 2razy wiekszego(okolo 170W) a to juz mija się z celem bo na cw1002c miałbys lepszy efekt, w mniejszej obudowie, za tą samą cenę pod takim wzmacniaczem.
  • Poziom 10  
    mozesz mi powiedziec jaki masz litraz skrzyni i jak dostrojona ja mam do tego glosnika?? bo to mnie ciekawi, w sumie mam juz pomysl jak ma wygladac ale jeszcze nie wiem jak to obliczyc zeby wyszla taka skrzynia chodzi mi jak obliczyc wymiary jej i jak wziasc ja dostroic do tego glosnika zeby dobrze gralo.
  • Poziom 24  
    ja mam lw800(4ohm) w 32L BR@33hz(5,7x19cm)

• Spec od akustyki
    A dla 2 takich glośników pudło 64litry, to dla zachowania takiego strojenie potrzeba wydechu 7cm srednicy i około 10cm długości. Pudło dośc spore. Podaj kąt nachylenia tych siedzen, zeby sie dało to ładnie dopasować. Chyba, że robimy na czuja, tak, zeby mniej wiecej pasowało.
  • Poziom 10  
    oki dziekuje za pomoc wszystkim ktorzy tutaj sie wypowiadali a w szczegolnosci nfsking'owi ktory mi najwiecej pomogl:] moj wybor padl na lw 800 w obudowie b-r :] wiec dzisiaj zaczynam robote przynajmiej z obudowa :] a glosnik niedlugo powinnien przyjsc :D jak bedzie wszystko gotowe i dorwe cyfre to sie pochwale jak to wszystko wyglada :D
  • Poziom 38  
    Do 2 LW800 polecam bude ok 40L bs 42-46Hz.Szkoła ładowac go w 60L :).Miałem go w 18L bs i robił piękny łomot.Bas bardzo miły dla ucha.