Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie voip(modem) z routerem

06 Wrz 2010 11:50 4784 18
  • Poziom 9  
    Cześć.
    Mam łącze internetowe z Dialogu. Dali mi jako modem(?) bramkę voip Tilgin Vood 342. Pytałem gdzie i kogo się dało, jaki router mogę podłączyć. Poza opcją ADSL z Annex B, pojawiała się też opcja zwykłego routera DSL. Jako, że mam taki, chciałbym spróbować, czy takie połączenie pójdzie. Sprawdziłem, że posiadany router umożliwia połączenie PPPoE.
    Chciałbym Was zapytać, jaki rodzaj kabla zastosować pomiędzy Tilgina a router. RJ45 krosowany czy niekrosowany?

Buszuję w międzyczasie za informacjami i widzę, że ta bramka pracuje jako router. W trybie Bridge. Jestem dość zielony w sieciach, ale wnioskuję, że nic nie stoi na przeszkodzie zrobić połączenie:

Provider Dialog --- RJ45 ---> Tilgin Vood 342 ---> RJ45 ---> Modem DSL protokół PPPoE
  • Switche POE
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Tak - można podłączyć router jak powyżej.
  • Poziom 9  
    Dzięki za info, napisz proszę jeszcze, czy użyć do tego połączenia kabel krosowany czy normalny.
  • Switche POE
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zwykle używa się w takim przypadku prostego przewodu.
  • Poziom 9  
    Dzięki za pomoc, poszło na kablu prostym bez najmniejszych problemów.
    O zgroooozo, ile ludzi mi mówiło, że niezbędny jest ADSL z Annex B i nie ma co kombinować..
  • Poziom 10  
    Prośba o pomoc ja równiez mam tą bramkę/modem Tilgin VOOD 342 w Dialogu.
    i chce stworzyć sieć jak poniżej na rysynku aby rozdzielić intenet po portach LAN jak i Bezprzewodowo.
    Połączenie voip(modem) z routerem

Sprzęt to:
    Bramka Tilgin Vood 342 od Dialogu
    Router TPLINK TL-WR543G

Problem w tym że jak podłącze tego TP-Linka i wpisze w ustawienia typ połączenia PPPoE jego login i hasło to za nic nie chce się połączyć z siecią.
    W logach TP-Linka jest coś takiego:
    PPPoE: Sending PADI
    PPPoE: request timeout
    Czy mam zły modem czy muszę kupić Router z Modemem ADSL Annex B ?
    Pomocy
  • Poziom 16  
    Witam

Nie masz dobry router coś źle robisz to ma działać

Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Nie można łączyć szeregowo dwóch routerów w taki sposób.
    Musisz użyć TP-Linka w trybie access point (o ile się go da tak ustawić) (wyłączając funkcje routera) i podłączyć do modemu/routera od Dialogu.
    Inne możliwości to zakup prostego modemu ADSL Annex B i połączenie go z TP-Link'iem.
    Można jeszcze próbować przestawić Twój dialogowy modem z trybu "router" na tryb "bridge" (o ile soft tego urządzenia na to pozwala) i wtedy logować się do dialogu tylko przez TP-Linka
  • Poziom 10  
    GrzywPL prośba możesz napisać jakiego routera używasz że ci to chodzi ?
    Co do routera TP link to on chodzi w trybie AP Router mode i ma ustawione tryb połaczenia PPPoE
    poniżej wypis z instrukcji:
    AP Client Router mode and AP Router mode. In AP Client Router mode, you can access the Internet wirelessly with the support of a WISP. In AP Router mode, it can access the Internet via a Cable/DSL Modem.

Dialogowy router/bramka (Tilgin) jest w trybie Bridge i ma zdefiniowaną sieć Virtualną jest na VLANach dodatkowo w konfiguracji ma wklepane że tylko jeden port LANowy na wyjsciu jest aktywny dla tego VLANa i przez niego podłączam się do internetu z komputera wpisujac login i hasło na kompie.
    Jak podłącze mój router do tego gniazda LANowego i skonfiguruje Router jako AP Router mode tryb PPPoE to router nie uzyskuje wogóle połaczęczenia z bramką Tilgin
  • Poziom 9  
    Używam Linksys'a wrt54gl. Wieczorem po powrocie do domu sprawdzę, czy mam tam jakieś szczegóły konfiguracji wklepane, chociaż nie kojarzę, żebym zmieniał coś prócz protokołu, no i loginu z hasłem.
  • Poziom 10  
    GrzywPL prośba o popatrzenie w konfiguracje tego routera i napisanie ustawien mie widziany screen :)
    Dzisiaj zakupiłem nowy router WRT120N i dalej Lipa to samo co w poprzednim nie łączy się bramka Tilgin z routerem. Może jednak kabel crossowany ma być między nimi (bramka -- > router)?

Pomocy :) Oczywiście na infolinii Dialogu nic nie wiedzą :)

Ok już wszystko jasne źle była skonfigurowana bramka dialogu przyjechał monter i poprawił. Dodam, że sieć dialogu na tych bramkach jest postawiona na Vlanach wystarczy że w bramce/modemie nie będą dobrze skonfigurowane porty i ID Vlanów i może być tak że ramka ethernetowa na komputerze jest rozpoznawana i bezpośrednie połączenie działa a jak podłączysz router to on nie uzyska połączenia.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Witam, mam podobny problem. Również posiadam modem dialogu Tilgin Vood 342. Chciałbym go połączyć z modemem Pentagram Cerberus. Chciałbym zapytać, czy jest to w ogóle możliwe. Próbowałem połączyć go w taki sposób, że kabel podłączony do portu Lan A w modemie dialogu podłączałem do pentagrama (WAN) później do karty sieciowej w komputerze i konfigurowałem jego połączenie przez PPPoE. Niestety nic z tego ;/ Proszę o pomoc.
  • Poziom 43  
    Dokładny model tego Pentagrama podaj.
    Połączenie PPPoE masz w cerberusie ustawić, sprawdź czy masz też ustawione "Always connected"
  • Poziom 9  
    Model Pentagram P 6361. Ale jeżeli chodzi o podłączenie kabli, to ma to wyglądać jak przedstawiłem wyżej ?
  • Poziom 43  
    Tam gdzie podpinasz komputer, tam wepnij router portem WAN - czyli tak, jak piszesz.
  • Poziom 20  
    Podepnę się pod temat;
    Mam router Edimax BR-6204WG i nie wiem jak to skonfigurować;
    Podpowiecie coś : najlepiej krok po kroku, jeśli można,

Pozdrawiam!
  • Poziom 1  
    Witam,
    Ja mam natomiast taki problem, dostałem owy modem (tiglin voip 342) od dialogu, jednak nijak nie mogę się do niego dostać. Na infolinii oczywiście powiedzieli, że mi nie wolno tam się dostawać, jednakże żeby móc mieć sieć w domu muszę inaczej bramkę skonfigurować. Dialog się wypina na mnie. Jest jakiś sposób, żeby dostać się do niej. Wpisywanie numeru IP nie działa.
    Dziękuję na pomoc.
  • Poziom 1  
    Witam.Mam modem tiglin od dialogu(teraz netii) i uległ on uszkodzeniu, kupiłam identyczny i po podłączeniu jest problem z dostepem do sieci, istnieje możliwość sprawienia aby działał bez kontaktu z dialogiem czy trzeba podawać np dostawcy nowy nr MAC urządzenia?