Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka LG WD-65150NP: nie chce wypompować wody (błąd: OE)

ktr 06 Wrz 2010 13:05 12598 2
  • #1 06 Wrz 2010 13:05
    ktr
    Poziom 10  

Witam,

Mam pralkę LG WD-65150NP. Od niedawna mam problem polegający na tym, że czasami podczas prania, w ostatnim cyklu pralka nie chce wypompowywać wody (kod błędu: OE). Zaczyna działać dopiero po przeprowadzeniu poniższego zabiegu:
    - wyjęcie małego wężyka przy filtrze i spuszczenie wody do miski
    - wyjęcie filtra, zawsze jest czysty więc tylko go opłukuję i wsadzam

Odgłos jaki czasem towarzyszy to takie jak gdyby terkotanie, dlatego podejrzewam, że coś mogło wpaść do pompy wody (odpływowej), jeśli to nie to jest przyczyną to pewnie czeka mnie wymiana pompy.

Dziś chciałbym rozkręcić pralkę i wyjąć - otworzyć pompę. Czy są jakieś problemy ze zdejmowaniem obudowy pralki? Czy mam ją położyć na którymś boku (zakładam, że może na lewym żeby zbiorniczki były niżej niż programator)? Gdzie dokładnie jest ta pompa i czy łatwo jest ją wyjąć?

Będę wdzięczny za wszelkie porady.

• #2 06 Wrz 2010 23:53
    henrykgr1
    Poziom 19  

Witam. Wina jest ewidentnie po stronie pompki, przyblokowany wirnik lub uszkodzone panewki i wirnik ociera o stojan. Wężyk, którym spuszczałeś wode wychodzi z pompki, więc o lokalizacje jej nie jest trudno.

• #3 07 Wrz 2010 00:08
    ktr
    Poziom 10  

Sprawdziłem węże - są drożne, także na bank to jest pompka. Już ją wymontowałem:)

Jutro kupię pompę lub silnik pompki (jeśli można i jest wskazane by wymienić tylko tę część), o ile będą mieli przy ul. Globusowej 25 (wawa, hurtownia "Popularna").

Mają:) Można kupić nawet sam silnik pompy, mój ma numer ZTB-321 i kosztuje 12,99 zł brutto:)
    Oto ten silnik: http://www.popularna.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=111&Itemid=132

Silnik pompy wymieniony - wszystko już działa:) ostateczny koszt trochę lepszego silnika około 30 zł.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME