Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

konwerter analogowo-cyfrowy USB do przechwytu video

06 Sep 2010 13:43 3110 2
 • Level 9  
  Witajcie!

  Mam taki dylemat: chcę przegrać filmy z kaset VHS na płyty DVD. Dysponuję kartą TV PixelView PV-BT878P+ oraz programem Ulead VideoStudio 11. Chociaż gdy oglądam filmy na ekranie komputera za pośrednictwem karty TV, oraz jest w porządku (łączę się przez złącze s-video), to w instrukcji do programu UVS wyczytałem, że karta TV umożliwia przechwyt jedynie w niskich rozdzielczościach i aby zapewnić sobie lepszą jakość dźwięku i obrazu, powinienem zaopatrzyć się w prosty konwerter analogowo-cyfrowy na USB. Sprzęt taki znalazłem na Allegro i kosztuje 89 zł, a wygląda to tak:

  na kablu jest kostka (konwerter), z jednej strony wtyk USB (podłącza się do komputera) a z drugiej strony są 4 gniazda: białe, czerwone i żółte RCA oraz gniazdo s-video 4 PIN MiniDIN.

  Urządzenie prawdopodobnie działa tak, że za pomocą dołączonego oprogramowania przechwytuje sygnał analogowy video, konwertuje go na sygnał cyfrowy i zapisuje do pliku, który następnie mogę użyć jako video wsadowe do obróbki w Ulead VideoStudio.

  Mam pytanie – czy ktoś z Was korzysta z takiego urządzenia i czy rzeczywiście tak to działa i rzeczywiście jest lepsza jakość obrazu i dźwięku?

  Dodam, że nie myślę o kupnie droższych kart video (np. Pinacle Studio Deluxe).
 • Level 42  
  Te niskie rozdzielczości to jakie?

  VHS jest zapisany w rozdzielczości 320x240 pikseli więc to nie należy do wielkich rozdzielczości.
 • IT specialist
  Ten tuner też zdaje się ma svhs, więc rozdzielczość będzie taka sama jak tego wynalazku na USB.