Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Siemens WD31000 BY (Wash&Dry 3100) zatrzymuje się

06 Wrz 2010 14:09 1897 1
  • Poziom 2  
    Witam,
    Posiadam wiekową już pralko-suszarkę Siemens Wash&Dry 3100 (WD 31000 BY). Pralka rok temu została odstawiona na bok ze względu za problemy z praniem - podczas prania programator zatrzymywał się i nie chciał dalej przeskoczyć. Wczoraj pralkę wygrzebałem ze schowka by wyjaśnić problem z zatrzymywaniem się programatora ( pod koniec programu C oraz D ). Rozebrałem ją, przedmuchałem wszystkie rurki, przeczyściłem wszystkie styki ( na programatorze przydymione były dwa styki ). Po złożeniu wszystkiego rozpocząłem testy i ... problem nadal występuje ale tylko przy ustawieniu temp 50st lub wyższej (test rozpoczynam zawsze od programu A). Jeśli natomiast ustawię temp 30 lub 40 pralka bez problemu kończy pranie.
    Zastanawiam się w czym problem. Czy to może być wina np grzałki, która nie dogrzewa, czy może jednak programatora? Na pewno grzałka grzeje, gdyż jak ustawię 90st, woda wyraźnie jest gorąca (słychać szum podczas grzania wody). Zastanawia mnie również drucik który łączy bęben z pokrętłem regulacji temperatury (termostatem). Może on jest uszkodzony?
    Oprócz wymienionego wyżej problemy stwierdziłem również:
    - uszkodzona pompa na odpływie (strasznie jest głośnia)
    - do wymiany łożyska bębna
    - do wymiany amortyzatory bębna.

Nie jestem specjalistą od pralek. Jestem elektronikiem informatykiem z zamiłowania doświadczonym mechanikiem. Zdecydowałem się sam naprawić tą pralkę, gdyż ze względów finansowych obecnie nie możemy sobie z żoną pozwolić na nową pralkę a serwisować się jej nie opłaca.
    Będę wdzięczny za jakieś sugestie dotyczące bądź co bądź tego staruszka marki Siemens

Johny
  • Poziom 38  
    Prawdopodobnie to wina programatora w którym wypaliły się styki.