Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie o podłączenie wtyczek na płycie głównej Gigabyte

06 Wrz 2010 14:49 3664 5
  • Poziom 17  
    Otóż nie wiem jak podłączyć 2 wtyczki na płycie głównej, jedna idzie od przedniej listwy w której są USB wejście słuchawkowe etc. a drugi z karty telewizyjnej Winfast TV/FM XP Expert 2000
    Jest to płyta ga-k8nf-9

Zamieszczam zdjęcia, aby ukazać o które wtyczki dokładnie chodzi:

Tutaj zdjęcie wtyczki idącej od listwy, nie jest podłączony kabelek z napisem GND, reszta była już tak podłączona

Tutaj zdjęcie kabla z karty TV, wydaje mi się, że powinien być wsadzony w to wejście tylko po raz, nie wiem którą stroną, bo pasuje i tak i tak, a po dwa, może w ogóle wejście mylę.

Dodam, że wczoraj instalując system w menedżerze urządzeń widziałem urządzenie podczerwieni, natomiast dzisiaj po ponownej instalacji systemu nie ma tego urządzenia (wszystkie sterowniki te same), żadnego urządzenia IR nie podpinałem, myślałem, że może w płytę wbudowane jest ale na stronie producenta nie ma o tym wzmianki, więc dlaczego wczoraj było a dzisiaj już nie?
  • Poziom 17  
    W takim razie nie wiem, wtyczki od listwy przedniej mają po 4 piny i są dwie czyli wszystko się zgadza, w żółtej wtyczce jest 10 pinów z czego jeden jest pusty (nic w nim nie ma) i te dwie poczwórne pasują idealnie i każda z nich ma po jednym GND wbudowanych jako jeden z czterech pinów i jeden oddzielny (widoczny na zdjęciu).
    Jeden pojedynczy GND jest podpięty pod pin 10 opisany jako NC a drugi wisi jak jest ukazane na zdjęciu i nie wiem co w takim wypadku z tym zrobić.

Tutaj trochę zrozumiałem ale i tak potrzebuję pomocy, a co do karty TV niestety sam nie mam pojęcia...

I o przypadku z podczerwienią dalej niestety nic nie wiem.
  • Poziom 33  
    mrozilla napisał:
    Tutaj trochę zrozumiałem ale i tak potrzebuję pomocy, a co do karty TV niestety sam nie mam pojęcia...
    To też będziesz miał w manualu od karty TV. Jeżeli podłączysz odwrotnie to po prostu zamienisz kanały L z P. ;)
  • Poziom 17  
    Czyli gniazdo dobre, bo to kabel od dźwięku z karty TV prawda? Co do zamiany kanałów faktycznie bo po 2 środkowe piny to GND.

Ok to teraz jak rozwiązać problem z wtyczką GND z przedniego panelu i co za dziwy z tą IR były...
  • Poziom 33  
    mrozilla napisał:
    Czyli gniazdo dobre, bo to kabel od dźwięku z karty TV prawda?
    To już sam powinieneś wiedzieć, gdzie jest drugi koniec podpięty. :P

mrozilla napisał:
    Ok to teraz jak rozwiązać problem z wtyczką GND z przedniego panelu i co za dziwy z tą IR były...
    GND to GND - (ground, masa) podpinasz do wolnego pinu z masą. A w ogóle do czego to "idzie"?
    Do karty TV nie masz odbiornika IR?