Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Terma Beretta - przezbrojenie na P/B - kilka pytań.

MakroSerwis 06 Sep 2010 15:46 2906 0
    MakroSerwis
    Moderator of Cars
    Mam kilka pytań do specjalistów w kwestii przezbrojenia termy gazowej CWU (Beretta IDRA 11 Bi) z zasilania GZ50 na propan/butan z butli 11kg.

Na wstępie dodam, że kilka lat temu współpracowałem z serwisem kotłów gazowych (niestety, już nieistniejącym), wykonywałem naprawy ich urządzeń elektronicznych, zaworów i zespołów wodnych, tak więc temat ten nie jest dla mnie tajemnicą w pewnym zakresie i posiadam jeszcze kilka narzędzi, aby chociażby skontrolować i przeprowadzić regulację ciśnienia gazu na palniku.

Tak więc zasadniczo:
    1. Potrzebne są dysze (12x0.71 dla palnika głównego i 1x0.25 dla zapalającego). Czy możecie mi podać rodzaj gwintu tych dysz, ewentualnie gdzie je nabyć w "normalnej" cenie?
    2. Przezbrojenie niektórych term wymagało również kryzowania przewodu gazowego palnika głównego. W/g nieoficjalnie uzyskanych przeze mnie informacji, Beretta wymaga tylko wymiany dysz i regulacji ciśnienia. Proszę o potwierdzenie.
    3. Jest to model z zapłonem elektrycznym palnika zapalającego, czy w układach zasilania P/B nie występują kłopoty z zapłonem?
    4. Jaki reduktor stosować w tym układzie do butli P/B 11kg? Zastosowanie reduktora bezpośrednio przy butli i zablokowanie stabilizatora w termie jest bezpieczniejszym rozwiązaniem, dlatego chciałbym przy takim pozostać.

W wymienionym układzie dobrze pracuje od kilku (chyba nastu) lat terma Termet, jest już jednak bardzo wyeksploatowana, a posiadam prawie nowy w/w podgrzewacz i chciałbym zamienić urządzenia. Obecna terma jest włączona równolegle z kuchenką gazową do butli 11kg z typowym dla kuchenki reduktorem.

Proszę o wskazówki w tej sprawie.