Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralny i kierunkowskazy

robert199 14 Wrz 2004 19:42 4417 16
  • #1 14 Wrz 2004 19:42
    robert199
    Poziom 21  

jak podłaczyc centralny zamek sterowany pilotem radiowym do instalacji, aby przy zamykaniu i otwieraniu sygnalizował to światłami? centarlny jest nieorginalny, taki uniwersaly na siłowniki elektryczne sterowanie pilota ma tylko wyjscie lock i unlock i oczywiscie zasilanie i psze, ze wyjscie lock podaje przy zamykaniu impuls masy na 0,8 S, Samochod to seat Toledo 94' bede bardzo wdzieczny za pomoc

0 16
  • #2 14 Wrz 2004 20:01
    Hirek2
    Poziom 25  

Witam.
    Jeżeli pisze że centralka ma tylko Lock i Unlock to niema możliwości podłączenia do kierunkowskazów. Aby mrugały kierunki musiały by być jeszcze dwa przewody na których pojawiało by się napięcie w momencie zamykania i otwierania centralnego zamka.

0
  • #4 15 Wrz 2004 00:54
    robert199
    Poziom 21  

chodzi mi o to, ze napewno bezpośrednio nie podłacze, ale gdzie sie wpiąc do instalacji aby to dziłało, prawdopodobnie sa tam bardzo małe napiecia, raczej myślałem pod jakie przełaczniki w aucie sie podpiąc aby dawały sygnal do właczenia a nie koniecznei napięcie, oczywiscie nie musza byc to kierunkowskazy, moga to być równiez światła samochodu. tak poaztym, to w tym aucie jest zamontowany alarm do którego niemam pilota, niewiam czy jest jakas możliwośc skorzystania z pilota do centralnego, aby móc uzbroic alarm, może jaies wskazówki, moze czegos z miernikiem poszukam, bo podejrzewam, ze do alarmu sa podłaczone kierunkowskazy
    do @mkos1:
    jakich użyc rezystorów, bo to rozwiąznamie miałoby sens
    ten alarm jest firmy vigilance model BAS 525/2 mam jakas instrukcje tego alarmu, przesyłam skan wyjśc tego alarmu, może ktos bedzie wiedził jak to podłaczyc i czy wogole jest możliwe podłaczenie zdalnego sterowania do alarmu, jesli tak to w jaki sposób można go uzbrioc. i jak do tego wszystkiego podpiąc centralny

0
  • #5 15 Wrz 2004 18:18
    mkos1
    Poziom 29  

robert199 napisał:
    ... jakich użyc rezystorów, bo to rozwiąznamie miałoby sens ...

Na swoim rysunku nie widzę żadnego rezystora :!:
    A patrząc na Twój skan to podłączasz kierunkowskazy pod A2 i A3.
    Nie moge się doczytać ale nie jestem pewien czy ten alarm posiada funkcję sterowania centralnym zamkiem.

0
  • #6 15 Wrz 2004 19:00
    robert199
    Poziom 21  

tylko wlasnie jest ten problem, ze do alarmu niemam sterowania, alarm juz byl w samochodzie i sie go nie czepiałem, zaglądałem do skrzynki bezpiecznikow to te wyjscia na kierunkowskazy sa podpiete, cały czas chodzi mi o to jak podłaczyc centralny do alarmu, albo jak wogule ten alarm uaktywnic czy sie da, podejzrewam,z e działa, bo zawsze przy zapalaniu zaswieca sie dioda od alarmu, a sterowanie centralnym to ta kostaka opisana na dole

0
  • #7 15 Wrz 2004 20:12
    psiemek
    Poziom 21  

Podłączyć kierunkowskazy możesz przez diody wpinając się na kable od siłowników. Te ktorymi idzie zasilanie w momencie zamykania i otwierania. Zazwyczaj w nieorginalnych centralnych jest to zielony i niebieski. Diody muszą byc conajmniej 3A mniejsze moze popalić. I raczej wiekszy bezpiecznik na moduł od centralnego. Ten ktory jest teraz może polecieć.

0
  • #8 16 Wrz 2004 15:15
    robert199
    Poziom 21  

Właśnie tak prostego rozwiązania szukałem, bezpiecznik jest 15A to myśle, ze wystarczy dzieki za pomoc, jak sproboje to zrobic to napisze

0
  • #9 29 Wrz 2004 19:16
    robert199
    Poziom 21  

juz to zrobiłem na diodach 6A dziła bez problemu, jest spore obciążenie, ale bezpiecznik 15A wytrzymuje. dzięki za dobrą rade

0
  • #10 29 Wrz 2004 22:55
    psiemek
    Poziom 21  

Wiec może by tak wykożystać przycisk pomógł ?? Polecam :-)

0
  • #11 30 Wrz 2004 07:23
    ladamaniac
    Poziom 37  

Nie rozumiem, po co kombinować. Mkos 1 napisał gdzie są wyjścia na kierunki - A2, A3. Na centralny B1, B4. Ps. fajne nazwy kolorów kabli, śiakeś skandynawskie czy co.

0
  • #12 30 Wrz 2004 13:25
    jacant
    Poziom 12  

mam dokladnie ten sam problem, ale na elektronice kiepsko sie znam. mam pytanie jakie dokladnie powinny byc te diody, sprawdzalem w sklepie internetowym i sa np
    xA - xV
    xV - xW
    nie wiem ktore wybrac, wydaje mi sie ze pierwsze, ale ile powinny byc V

0
  • #13 30 Wrz 2004 13:48
    robert199
    Poziom 21  

idz do pierwszego lepszego sklepu z elektroniką i kup diody, mysle ze wystarsza 3A sa po ok 30gr a 6A po 1,50PLN

0
  • #14 30 Wrz 2004 13:59
    jacant
    Poziom 12  

ilu ona musi byc voltowa ?
    u mnie w miasteczku bedzie problem zeby cos takiego kupic, bo nie ma zadnego porzadnego sklepu z elektronika :( [ niestety ]

0
  • #15 30 Wrz 2004 19:19
    mkos1
    Poziom 29  

jacant napisał:
    ilu ona musi byc voltowa ?
    u mnie w miasteczku bedzie problem zeby cos takiego kupic, bo nie ma zadnego porzadnego sklepu z elektronika :( [ niestety ]

Mogą to być "zwykłe" diody prostownicze na niskie napięcie (np. 50V).

0
  • #16 01 Paź 2004 00:00
    jacant
    Poziom 12  

czyli taka mogla by byc - 3A-50V ?

0
  • #17 01 Paź 2004 20:42
    psiemek
    Poziom 21  

Dokładnie. Powinna wystarczyć :-)

0